ՀՀ ՊՆ ռազմական ոստիկանության ներկայացուցիչներն այցելել են Գերմանիայում տեղակայված ԱՄՆ ռազմաբազա
Օրերս ՊՆ ռազմաբժշկական վարչության պետ, բ/ծ գնդապետ Գեղամ Փաշիկյանի գլխավորած պատվիրակությունն այցելել է Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության Հոհենֆելս քաղաքում տեղակայված ԱՄՆ ռազմաբազա, որտեղ անցկացվում է «Համատեղ լուծում-2025» զորավարժությունը։
Բացի ՊՆ ռազմաբժշկական ապահովման վարչության դաշտային հոսպիտալից՝ այս տարի առաջին անգամ զորավարժությանը մասնակցում է նաև ՊՆ ռազմական ոստիկանության հատուկ գումարտակի անձնակազմից կազմված ստորաբաժանումը, որը զորավարժության ընթացքում իրականացնում է հատուկ կարևորագույն օբյեկտների պահպանություն, դիվերսիոն հետախուզական խմբերի հայտնաբերում և ոչնչացում, ինչպես նաև վարժանքի սցենարից բխող այլ գործառույթներ։
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է ՀՀ ՊՆ-ի տարածած հաղորդագրությունից, պատվիրակությունը ծանոթացել է անձնակազմի տեղակայման պայմաններին և դիտարկել զորավարժության ընթացքը։
ՊՆ ՌՈ պետի տեղակալ, գնդապետ Արթուր Ումրշատյանը շրջայց է կատարել ՌՈ ստորաբաժանման անձնակազմի ծառայության իրականացման տեղամասերով։
Կազմակերպված ամփոփիչ քննարկումների ընթացքում զորավարժության ղեկավարությունը և ԱՄՆ գործընկերները բարձր են գնահատել ՊՆ ստորաբաժանումների պատրաստվածության ու փոխգործակցության կազմակերպման մակարդակը։

Представители военной полиции Министерства обороны Армении посетили военную базу США в Германии
Недавно делегация военной полиции во главе с начальником Военно-медицинского управления Министерства обороны полковником Гегамом Пашикяном посетила военную базу США, расположенную в городе Хоэнфельс Федеративной Республики Германия, где проходят военные учения “Joint Resolve-2025”.
Помимо полевого госпиталя Департамента военно-медицинского обеспечения Минобороны, в этом году впервые в учениях принимает участие подразделение, сформированное из личного состава специального батальона военной полиции Минобороны, которому в ходе учений предстоит выполнить задачи по охране особо важных объектов, обнаружению и уничтожению диверсионно-разведывательных групп, а также другие функции, вытекающие из замысла учений.
Как передает Арменпресс, со ссылкой на сообщение Министерства обороны, члены делегации ознакомились с условиями рамещения личного состава и наблюдали за ходом учений.
Заместитель начальника регионального управления Министерства обороны полковник Артур Умршатян осмотрел служебные помещения личного состава регионального управления.
В ходе организованных итоговых обсуждений руководство учений и американские партнеры высоко оценили уровень готовности и организованности подразделений Министерства обороны Армении.