Մեկնարկում են Հայաստանի շախմատի կանանց և տղամարդկանց առաջնությունները
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի շախմատի կանանց և տղամարդկանց առաջնությունների մեկնարկային տուրի մրցակիցները հայտնի են:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` Տիգրան Պետրոսյանի անվան շախմատի տանը հունվարի 14-ից մեկնարկում են Հայաստանի կանանց 80-րդ և տղամարդկանց 85-րդ առաջնությունները:
Կանանց մրցաշարի մեկնարկային տուրում միմյանց հետ կմրցեն Մարիամ Ավետիսյան-Նվարդ Հայրապետյան, Սուսաննա Գաբոյան-Մելինե Հարությունյան, Սյուզաննա Առաքելյան-Լիլիան Դանիելյան, Մարիամ Խաչատրյան-Աննա Խաչատրյան, Պոլինա Կոբակ-Միլենա Գասպարյան զույգերը:
Տղամարդկանց առաջնության անդրանիկ տուրում կմրցեն` Տիգրան Հարությունյան-Արթուր Դավթյան, Բենիկ Ագասարով-Կարեն Գրիգորյան, Մամիկոն Ղարիբյան-Հովիկ Հայրապետյան, Մանուէլ Պետրոսյան-Ռոբերտ Հովհաննիսյան, Զավեն Անդրիասյան-Սարգիս Սարգսյան զույգերը:

Стартуют чемпионаты Армении по шахматам среди женщин и мужчин
Как сообщает Арменпресс, 14 января в Доме шахмат им. Тиграна Петросяна стартуют 80-й и 85-й чемпионаты по шахматам среди женщин и мужчин.
Объявлены пары стартового тура чемпионата Армении по шахматам среди женщин и мужчин.
В стартовом туре женского турнира выступят следующие пары: Мариам Аветисян-Нвард Айрапетян, Сусанна Габоян-Мелине Арутюнян, Сюзанна Аракелян-Лилиан Даниелян, Мариам Хачатрян-Анна Хачатрян, Полина Кобак-Милена Гаспарян.
В первом круге мужского чемпионата выступят следующие пары: Тигран Арутюнян-Артур Давтян, Беник Агасаров-Карен Григорян, Мамикон Гарибян-Овик Айрапетян, Мануэль Петросян-Роберт Оганесян, Завен Андриасян-Саргис Саркисян.