ՀՀ ԱՍՀ նախարարությունը մանրամասներ է ներկայացրել ԼՂ-ից տեղահանվածների բնակարանային ապահովման պետական աջակցության ծրագրի վերաբերյալ
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Հայաստանի Հանրապետության աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարությունը մանրամասներ է ներկայացրել Լեռնային Ղարաբաղից բռնի տեղահանված և Հայաստանում հաստատված հայրենակիցների բնակարանային ապահովման պետական աջակցության ծրագրի վերաբերյալ։
«ԼՂ հարգելի՛ հայրենակիցներ, այն ընտանիքները, որտեղ կան 2023 թվականի սեպտեմբերի 19-ից մինչև 2024 թվականի դեկտեմբերի 31-ը ծնված երեխաներ, կարող են կրկին դիմել ԼՂ բնակարանային պետական աջակցության ծրագրից օգտվելու համար։
ՀՀ-ում ծնված երեխաների նույնականացման հետ կապված բարեփոխումներն իրականացված են»,- «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ նշված է ԱՍՀ նախարարության տարածած հաղորդագրության մեջ։

В Министерстве труда и соцвопросов Армении представили подробности программы господдержки по обеспечению жильем насильственно перемещенных из Нагорного Карабаха
Министерство труда и социальных вопросов Республики Армения представило подробности программы государственной поддержки по обеспечению жильем соотечественников, насильственно перемещенных из Нагорного Карабаха и поселившихся в Армении.
«Уважаемые соотечественники Нагорного Карабаха, семьи с детьми, родившимися в период с 19 сентября 2023 года по 31 декабря 2024 года, могут повторно подать заявку на участие в государственной программе жилищной помощи Нагорному Карабаху.
Реформы, связанные с идентификацией детей, рожденных в РА, реализованы», - говорится в сообщении министерства, передает Арменпресс.