ՆԳ նախարարն ընդունել է ՄԱԶԾ պատվիրակությանը
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ ՆԳ նախարար Արփինե Սարգսյանն ընդունել է Հայաստանում ՄԱԿ-ի զարգացման ծրագրի մշտական ներկայացուցիչ Նաթիա Նացվլիշվիլիի գլխավորած պատվիրակությանը։ Ինչպես տեղելացնում է «Արմենպրես»-ը՝ այդ մասին հայտնել է ՆԳՆ հանրային հաղորդակցության և իրազեկման վարչությունը։
Նաթիա Նացվլիշվիլին նշանակման կապակցությամբ շնորհավորել է Արփինե Սարգսյանին և մաղթել հաջողություններ ՆԳ նախարարի պաշտոնում։ Նա ընդգծել է բազմաշերտ համագործակցության կարևորությունը և պատրաստակամություն հայտնել՝ ընդլայնելու գործընկերության ուղղությունները։
ՆԳ նախարարն իր հերթին շնորհակալություն է հայտնել ՄԱԿ-ի զարգացման ծրագրին՝ շեշտադրելով ոստիկանության ոլորտի բարեփոխումների շրջանակում երկկողմ արդյունավետ համագործակցությունը։
«Կողմերը կարևորել են համագործակցության շարունակակնությունն ու ոստիկանության և փրկարար ծառայության ոլորտներում նոր ծրագրերի իրականացումը՝ պատրաստակամություն հայտնելով ընդլայնել այդ ուղղություններով համագործակցության օրակարգը։ Անդրադարձ է կատարվել նաև միգրացիայի և քաղաքացիության զարգացման ծառայության ու փրկարար ծառայության ոլորտներում առկա փոխգործակցությանը։ Հատուկ անդրադարձ է կատարվել Լոռու և Տավուշի մարզերում դիմակայունության բարձրացման ուղղությամբ կարիքների գնահատմանը»,- ասված է ՆԳՆ հանրային հաղորդակցության և իրազեկման վարչության տարածած հաղորդագրության մեջ։

YEREVAN, DECEMBER 24, ARMENPRESS. Minister of Internal Affairs Arpine Sargsyan met with a delegation led by UNDP Resident Representative in Armenia, Natia Natsvlishvili, the Ministry of Internal Affairs reported.
During the meeting, Ms. Natsvlishvili congratulated Ms. Sargsyan on her appointment and wished her success as Minister of Internal Affairs. She highlighted the importance of strengthening cooperation and expressed readiness to expand the partnership's scope.
Ms. Sargsyan, in turn, thanked the United Nations Development Program for its support, emphasizing the positive outcomes of their collaboration in police reform efforts.
According to the ministry's statement, the meeting addressed existing cooperation in areas such as migration, citizenship development services, and rescue services. Special attention was given to assessing needs aimed at enhancing resilience in the Lori and Tavush regions.