Հակոբ Ասլանյանը հեռացվելու է ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցությունից. Արսեն Թորոսյան
ԵՐԵՎԱՆ, 12 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցությունը քննարկելու է Հակոբ Ասլանյանին խմբակցությունից հեռացնելու հարցը։ «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ «Factor TV»-ին տված հարցազրույցում այս մասին ասել է ՔՊ խմբակցության պատգամավոր և կուսակցության վարչության անդամ Արսեն Թորոսյանը։
«Հարցը քննարկելու ենք այսօր խմբակցության նիստին, ու նրան  կհեռացնենք խմբակցությունից»,- ասել է Թորոսյանն՝ անդրադառնալով Հակոբ Ասլանյանի հայտարարությանը, որ առաջիկա մեկ ամսվա ընթացքում չի մասնակցելու խմբակցության նիստերին և սառեցնում է համագործակցությունը խմբակցության հետ։
Հակոբ Ասլանյանը հայտնել էր, որ այդ մեկ ամսվա ընթացքում ակնկալում է, որ «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությունն ու Հովիկ Աղազարյանը կճշտեն իրենց հարաբերությունները։  Ասլանյանը նշել էր, որ արդար չի համարում կուսակցությունից Հովիկ Աղազարյանին հեռացնելը։
«Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությունը պատգամավոր Հովիկ Աղազարյանին հեռացրել է կուսակցությունից: Աղազարյանն իր հերթին դեկտեմբերի 4-ին հայտնել է, որ դուրս է գալիս ՔՊ խմբակցությունից: Խմբակցության ղեկավար Հայկ Կոնջորյանը նշել էր, որ Աղազարյանը ներգրավված է եղել պետական և կուսակցական նշանակության կոնֆիդենցիալ տեղեկատվության արտահոսքերում։ Ըստ նրա՝ Հովիկ Աղազարյանը խմբակցության նիստերից, այլ ներքին քննարկումներից, այդ թվում՝ պետական անվտանգությանը վերաբերող թեմաներով, որոնք ենթակա չէին հրապարակման, արտահոսքեր է կազմակերպել։ Դա դարձել է նրան կուսակցությունից հեռացնելու հիմքերից մեկը։

Акоп Асланян будет исключен из фракции “Гражданский договор” НС Армении
Фракция “Гражданский договор” обсудит вопрос исключения Акопа Асланяна из фракции. Как сообщает Арменпресс, об этом в интервью Factor TV сказал депутат НС Армении, член правления партии “Гражданский договор” Арсен Торосян.
“Мы сегодня обсудим этот вопрос на заседании фракции и исключим его из фракции”, - сказал Торосян, коснувшись заявления Акопа Асланяна о том, что он не будет участвовать в заседаниях фракции в течение ближайшего месяца и замораживает сотрудничество с фракцией.
Акоп Асланян заявил, что ожидает, что партия “Гражданский договор” и Овик Агазарян прояснят свои отношения в течение этого месяца. Асланян заявил, что не считает справедливым исключение Овика Агазаряна из партии.
Партия “Гражданский договор” исключила из партии депутата Овика Агазаряна, а 4 декабря Агазарян объявил о выходе из фракции. Руководитель фракции Айк Конджорян отметил, что Агазарян причастен к утечкам конфиденциальной информации государственного и партийного значения. По его словам, Овик Агазарян организовал утечки с заседаний фракции и других внутренних обсуждений, в том числе на темы, связанные с госбезопасностью, которые не подлежали публикации. Это стало одной из причин его исключения из партии.