Հալեպում իրավիճակը մտահոգիչ է և բարդ․ «Գանձասար» շաբաթաթերթի խմբագիր
«Արմենպրես»-ի  հետ զրույցում այս մասին ասաց Հալեպում գործող հայկական «Գանձասար» շաբաթաթերթի խմբագիր Զարմիկ Պողիկյանը՝ մեկնաբանելով լուրերն այն մասին, որ հակակառավարական զինված խմբավորումները ներխուժել են Հալեպ։
«Վիճակը մտահոգիչ է և բարդ»,- նշեց Պողիկյանը։
Նա նաև հայտնեց, որ Հալեպի հայերն այս պահին տներում են։
Ավելի վաղ Հալեպի Բերիո թեմի ազգային առաջնորդարանը Հալեպի հայերին կոչ էր արել մնալ տներում և խուճապի չմատնվել։
Սիրիայի հակակառավարական զինված խմբավորումները  նոյեմբերի 29-ին ներխուժել են Հալեպ քաղաք։ Նրանք հայտարարել են Հալեպի քաղաքապետարանը գրավելու մասին՝ տարածելով այդ փաստը հավաստող տեսանյութեր։
Քիչ առաջ ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը հայտարարեց, որ Հայաստանը ժամանակավորապես կասեցնում է Հալեպում 2019 թվականից գործունեություն իրականացնող ականազերծողների և բժիշկների մասնագիտական խմբի գործունեությունը․ հայ ականազերծողների ու բժիշկների խումբը վերադարձել է Հայաստան։

Situation in Aleppo worrying and complex, says Aleppo's “Gandzasar” weekly editor
YEREVAN, NOVEMBER 30, ARMENPRESS. The situation in the Syrian city of Aleppo is currently concerning and complex. In an interview with Armenpress, editor of Aleppo's Gandzasar weekly Zarmik Poghikyan, commented on the news of anti-government armed groups invading the city.
“The situation is worrying and complex,” Poghikyan stated, adding that Armenians in Aleppo are currently staying in their homes.
Earlier, the Berio National Primacy of Aleppo had urged Armenians in the city to remain indoors and not to panic.
On November 29, anti-government armed groups in Syria invaded Aleppo, announcing the capture of the Aleppo Municipality and sharing videos to confirm this claim.
Armenia has temporarily suspended the activities of its humanitarian demining and medical team in Aleppo, Syria, which has been operating there since 2019. The team has returned to Armenia.