Լավրովը հանդիպել է Ռուսաստանում ՀԱՊԿ անդամ երկրների դեսպաններին. հանդիպմանը մասնակցել է նաև Գուրգեն Արսենյանը
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ռուսաստանի Դաշնության արտաքին գործերի նախարար Սերգեյ Լավրովը նոյեմբերի 13-ին Մոսկվայում հանդիպել է Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության անդամ երկրների դեսպաններին ու մշտական ​​և լիազոր ներկայացուցիչներին։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այդ մասին նշված է ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական կայքում:
Հանդիպմանը մասնակցել է նաև ՌԴ-ում Հայաստանի դեսպան Գուրգեն Արսենյանը։
Քննարկվել են Կազմակերպության շրջանակներում բազմակողմ փոխգործակցության զարգացման առանցքային հարցեր՝ միտված նոյեմբերի 28-ին Աստանայում կայանալիք Հավաքական անվտանգության խորհրդի նստաշրջանի, ինչպես նաև ՀԱՊԿ երկրների ԱԳ նախարարների, պաշտպանության նախարարների խորհուրդների և Անվտանգության խորհրդի քարտուղարների կոմիտեի համատեղ նիստի նախապատրաստությանն ու անցկացմանը:
Տեղի է ունեցել մտքերի շահագրգիռ փոխանակում միջազգային և տարածաշրջանային անվտանգության արդի հարցերի վերաբերյալ։

Лавров встретился с послами государств-членов ОДКБ в России. На встрече также присутствовал Гурген Арсенян
Министр иностранных дел Российской Федерации Сергей Лавров 13 ноября встретился в Москве с послами, постоянными и полномочными представителями государств-членов Организации Договора о коллективной безопасности.
Как сообщает Арменпресс, об этом говорится на официальном сайте МИД России.
Во встрече также принял участие посол Армении в России Гурген Арсенян.
Обсуждались ключевые вопросы развития многостороннего сотрудничества в рамках Организации, направленные на подготовку и проведение заседания Совета коллективной безопасности, которое пройдет в Астане 28 ноября, а также совместного заседания министров иностранных дел стран ОДКБ, Советов министров обороны и Комитета секретарей Совета Безопасности.
Состоялся заинтересованный обмен мнениями по актуальным вопросам международной и региональной безопасности.