Թուրքիայում ձերբակալվել է Քրդստանի աշխատավորական կուսակցության 176 անդամ
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Թուրքիայի ուժային կառույցները գործողություններ են իրականացրել 31 բնակավայրում և ձերբակալել երկրում արգելված Քրդստանի աշխատավորական կուսակցության 176 անդամի: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին հայտարարել է Թուրքիայի ՆԳ նախարար Ալի Երլիկայան, տեղեկացնում է TRT Haber-ը։
Նախարարի խոսքով ՝ ձերբակալվածների բնակության վայրերում կատարված խուզարկությունների ընթացքում հայտնաբերվել են թմրանյութեր և հրազեն, ինչպես նաև Անկարայում TUSAS կենտրոնակայանի վրա զինված հարձակումը հաստատող փաստաթղթեր:
Հոկտեմբերի 23-ին Անկարայում TUSAS-ի կենտրոնակայանի մուտքի մոտ երկու պայթյուն է որոտացել, որից հետո փոխհրաձգություն է սկսվել։ Զոհվել է 5 մարդ, ևս 22-ը տուժել են։ Զինված հարձակմանը մասնակցող երկու անձ սպանվել է։

МВД Турции сообщило о задержании 176 членов Рабочей партии Курдистана
Глава МВД Турции Али Ерликая сообщил, что силовики провели рейды в 31 населенном пункте и задержали 176 членов запрещенной в стране Рабочей партии Курдистана.
Как сообщает Арменпресс со ссылкой на TRT Haber, по словам министра, в ходе обысков по местам жительства задержанных были найдены наркотики и огнестрельное оружие, а также документы, подтверждающие террористическую деятельность.
23 октября у въезда в штаб-квартиру TUSAS в Анкаре прогремело два взрыва, после чего началась перестрелка. Погибли пять человек, еще 22 пострадали. Двое исполнителей теракта убиты. МВД Турции заявило, что за нападением стоит Рабочая партия Курдистана. ВВС Турции в ночь на 24 октября атаковали 32 объекта организации в Сирии и Ираке.