Կամրջելով նորարարությունն ու կայուն ապագան. Telcell-ը միջազգային հեղինակավոր CMC համաժողովի ֆինանսական գործընկերն էր
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Աշխարհի 30 երկրի 150 մասնակից և խորհրդատու հոկտեմբերի 7-11-ը Հայաստանում մեկ հարկի տակ համախմբվել էին «Թվային հորիզոններ. միավորելով նորարարությունները կայուն ապագայի համար» խորագրով գործարար խորհրդատվության միջազգային ամենահեղինակավոր CMC համաժողովի շրջանակում։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ խորհրդատվական և գործարար համայնքի նշանակալի իրադարձության նախաձեռնողն էր Կառավարման խորհրդատվության Հայաստանի ինստիտուտը։
Թվային դարաշրջանում կարևոր այս ոլորտի նորամուծությունները և առաջնահերթությունները քննարկելու նպատակով մեկտեղված առաջատար մասնագետների թվում էր նաև համաժողովի հովանավոր և ֆինանսական գործընկեր Telcell ընկերության գլխավոր տնօրեն Արտյոմ Ղազարյանը։
Բիզնես միջավայրում ժամանակի թվային լուծումներին համընթաց քայլելուն նվիրված պանելային քննարկմանը Արտյոմ Ղազարյանը ներկայացրել է Telcell-ի՝ թվայնացմանն ուղղված կարևորագույն և հավակնոտ նախագծերը՝ Միասնական տոմսային համակարգը ու IPO-ն (Initial Public Offering- բաժնետոմսերի նախնական հրապարակային առաջարկ), որոնք վերափոխում են մշակույթը։
Երկիր ժամանածների թվում էին այնպիսի հեղինակավոր մասնագետներ, ինչպիսիք են ITC-ի Առևտրի կայուն զարգացման բաժնի ղեկավար Ջոզեֆ Վոզնյակը, ամերիկյան McKinsey կորպորացիայի Ցյուրիխի գրասենյակի ներկայացուցիչ Լեոնիդ Կիրակոսյանը, առաջնորդության խորհրդատու Լարս Սուդմանը, Գործարար Դեյվիդ Յանգը և շատ ուրիշներ։
Միջոցառման նպատակն էր խթանել գիտելիքի փոխանակումը, ամրապնդել միջազգային համագործակցությունը և ստեղծել մասնագիտական աճին նպաստող բարենպաստ միջավայր ոլորտի մասնագետների և բիզնես էկոհամակարգի համար, հետևաբար համաժողովի մասնակիցներն իրենց ելույթներում անդրադարձել են ոլորտի մի շարք զարգացումներին, այդ թվում՝ խորհրդատվության, թվայնացման, շրջակա միջավայրի, կայունության, բիզնես միջավայրի խնդիրներին և մի շարք այլ ուղղություններին առնչվող թեմաներին։
Համաժողովի բրենդավորման հիմնական սիմվոլը մատնահետքն էր՝ խորհրդանշելով մասնագիտական հավաքի ազդեցությունն ու ներկայացնելով այն եզակի և մնայուն «հետքը», որը միջոցառումը նպատակ ուներ թողնել թվային փոխակերպման և կայունության ոլորտներում: Մատնահետքը խորհրդանշում է աշխարհում անհատական և առանձնահատուկ հետք թողնելու գաղափարը՝ համաժողովի նպատակին համահունչ՝ կամրջելու նորարարությունները կայուն ապագայի համար:

Bridging Innovations for Sustainable Tomorrow: Telcell as the Financial Partner of the Prestigious International CMC Conference
YEREVAN, OCTOBER 23, ARMENPRESS. From October 7-11, 150 participants and consultants from 30 countries gathered under one roof in Armenia for the most prestigious international CMC conference for business consulting, titled "Digital Horizons: Innovations for a Sustainable Tomorrow".
The Institute of Management Consulting (IMC Armenia) initiated this significant event for the consulting and business community. Artyom Ghazaryan, General Director of Telcell, the sponsor and financial partner of the conference, was among the leading experts who discussed innovations and priorities of this important sector in the digital age.
At the panel discussion focused on keeping pace with digital solutions in the business environment, Artyom Ghazaryan presented Telcell's major and ambitious digitalization projects—the Unified Ticketing System and the IPO (Initial Public Offering), both of which are transforming the industry.
Among those who arrived in the country were prestigious specialists such as Joseph Wozniak, Head of Trade for Sustainable Development at ITC; Leonid Kirakosyan, Partner at McKinsey's Zurich office; Lars Sudmann, a leadership consultant; and David Yang, a Silicon Valley-based serial entrepreneur specializing in AI; and others.
The purpose of the event was to facilitate the exchange of knowledge, strengthen international cooperation, and create a favorable environment for professional growth within the business ecosystem. In their speeches, participants addressed various developments in the field, including consulting, digitalization, sustainability, business environment issues, and other relevant topics.
The key branding symbol for the conference was the fingerprint, representing the impact of the professional gathering and the unique, lasting "mark" the event aimed to leave in the fields of digital transformation and sustainability. The fingerprint symbolizes the idea of leaving an individual and distinctive imprint on the world, aligning with the conference's goal of connecting innovation for a sustainable future.