Հանրային հեռուստաընկերությունը պատրաստ է ուղիղ եթերում` հարցազրույցի ձևաչափով, հյուրընկալել Բագրատ արքեպիսկոպոս Գալստանյանին
ԵՐԵՎԱՆ, 2 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հանրային հեռուստաընկերությունը պատրաստակամ է ուղիղ եթերում՝ հարցազրույցի ձևաչափով, հյուրընկալել Բագրատ արքեպիսկոպոս Գալստանյանին կամ «Տավուշը հանուն հայրենիքի» շարժման առաջնորդներից որևէ մեկին:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին ասված է հեռուստաընկերության տարածած հայտարարությունում:
«Շարժման մեկնարկից ի վեր Հանրային հեռուստաընկերությունը բազմիցս հրավեր է ուղարկել շարժման առաջնորդներին և հիմնականում ստացել մերժում։ Նրանք, ովքեր չեն հրաժարվել հարցազրույցից, հյուրընկալվել են մեր եթերում։
Ինչպես նախկինում, հիմա էլ` Հանրային հեռուստաընկերությունը հավատարիմ է իր առաքելությանը, և հրավերն ուժի մեջ է։ Մենք պատրաստ ենք ուղիղ եթերում` հարցազրույցի ձևաչափով, հյուրընկալել Բագրատ Գալստանյանին կամ շարժման առաջնորդներից որևէ մեկին»,–ասված է հայտարարությունում:
Հոկտեմբերի 2–ին ավելի վաղ Բագրատ արքեպիսկոպոս Գալստանյանը Հանրապետության հրապարակում հրավիրած հանրահավաքի ավարտին հայտարարեց, որ երթով շարժվում են Հանրային հեռուստաընկերություն` ուղիղ եթերի պահանջով։

Общественная телекомпания Армении готова в формате интервью принять в прямом эфире архиепископа Баграта Галстаняна
Общественная телекомпания Армении готова в формате интервью принять в прямом эфире архиепископа Баграта Галстаняна или любого из лидеров движения “Тавуш во имя Родины”. Как сообщает Арменпресс, об этом говорится в сообщении телекомпании.
“С начала движения Общественное телевидение неоднократно направляло приглашения лидерам движения и в большинстве случаев получало отказ. Тех, кто не отказался от интервью, были в нашем эфире.
Как и прежде, Общественная телекомпания верна своей миссии, и приглашение действительно. Мы готовы принять Баграта Галстаняна или любого из лидеров движения в прямом эфире в формате интервью”, - говорится в сообщении.
Ранее, 2 октября, архиепископ Баграт Галстанян заявил на митинге на площади Республики, что они идут к Общественному телевидению с требованием предоставления им прямого эфира.