Միշուստինը պաշտոնական այցով ժամանել է Իրան
ԵՐԵՎԱՆ, 30 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ռուսաստանի Դաշնության վարչապետ Միխայիլ Միշուստինը պաշտոնական այցով ժամանել է Իրան, որտեղ բանակցություններ կվարի հանրապետության ղեկավարության հետ։ Այդ մասին «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է «ՌԻԱ Նովոստի» գործակալությունից:
Այցի շրջանակներում տեղի կունենան Ռուսաստանի կառավարության ղեկավարի բանակցությունները Իրանի նախագահ Մասուդ Փեզեշքիանի և առաջին փոխնախագահ Մոհամադ Ռեզա Արեֆի հետ։
«Պլանավորվում է դիտարկել ռուս-իրանական առևտրատնտեսական, մշակութային և հումանիտար համագործակցության հարցերի ողջ շրջանակը, ներառյալ տրանսպորտի, արդյունաբերության, էներգետիկայի, կրթության և այլ բնագավառներում խոշոր համատեղ նախագծերի իրականացումը», -ավելի վաղ հաղորդել են ՌԴ վարչապետի մամուլի ծառայությունում։
Իսկ հոկտեմբերի 1-ին Միխայիլ Միշուստինը աշխատանքային այցով կժամանի Հայաստան՝ մասնակցելու Եվրասիական միջկառավարական խորհրդի 40-րդ նիստին և Եվրասիական տնտեսական ֆորումի լիագումար նիստին։

Михаил Мишустин прибыл в Иран с официальным визитом
Премьер-министр РФ Михаил Мишустин прибыл в Иран с официальным визитом, где проведет переговоры с руководством республики. Арменпресс передает об этом, со ссылкой на агентство “РИА Новости”.
В рамках визита состоятся переговоры главы российского правительства с президентом Ирана Масудом Пезешкианом и первым вице-президентом Мохаммадом Резой Арефом.
“Планируется рассмотреть весь комплекс вопросов российско-иранского торгово-экономического и культурно-гуманитарного сотрудничества, включая реализацию крупных совместных проектов в области транспорта, промышленности, энергетики, образования и других сферах”, - сообщили в пресс-службе кабмина РФ.
1 октября Михаил Мишустин прибудет в Армению с рабочим визитом для участия в 40-й сессии Евразийского межправительственного совета и пленарном заседании Евразийского экономического форума.