Միրզոյանը Լատվիայի ԱԳ նախարարին է ներկայացրել Հարավային Կովկասում խաղաղության հաստատման ուղղությամբ ՀՀ ջանքերը
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՄԱԿ Գլխավոր ասամբլեայի 79-րդ նստաշրջանի շրջանակներում ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը հանդիպում է ունեցել Լատվիայի ԱԳ նախարար Բայբա Բրաժեի հետ:
«Արմենպրես»- ի փոխանցմամբ՝ ՀՀ ԱԳՆ-ից հայտնում են, որ զրուցակիցները քննարկել են փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող մի շարք թեմաներ։
ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանն ասել է. «Մենք շարունակում ենք ակտիվորեն զարգացնել երկկողմ հարաբերությունները ԵՄ անդամ երկրների հետ, և Լատվիայի հետ ունենք զգալի ներուժ։ Ուստի, ուրախ էի քննարկել մեր երկու երկրների միջև օրակարգի հարստացմանն ուղղված քայլերը, ինչպես նաև ՀՀ-ԵՄ գործընկերության խորացման հեռանկարները։ Մենք կարող ենք արդյունավետորեն համագործակցել նաև բազմակողմ հարթակներում»:
Հայաստանի և Լատվիայի ԱԳ նախարարները մտքեր են փոխանակել նաև տարածաշրջանային հարցերի շուրջ։ Նախարար Միրզոյանը ներկայացրել է Հարավային Կովկասում կայուն խաղաղության հաստատման ուղղությամբ ՀՀ ջանքերը և Ադրբեջանի հետ խաղաղության պայմանագրի՝ առանց արհեստական խոչընդոտների ստեղծման ու ձգձգման կնքման կարևորությունը։

Latvian Foreign Minister briefed on Armenia’s efforts aimed at establishing peace in South Caucasus
YEREVAN, SEPTEMBER 28, ARMENPRESS. On the sidelines of the UN GA 79th session, Minister of Foreign Affairs of Armenia Ararat Mirzoyan had a meeting with Baiba Braže, the Minister of Foreign Affairs of Latvia.
The foreign ministers discussed a wide range of topics of mutual interest.
The Foreign Minister of Armenia outlined, “We continue developing our bilateral relations with EU member states, and there is a huge potential for further cooperation with Latvia. Therefore, I was glad to discuss ways to enrich the agenda between our two countries, as well as the prospects for deepening Armenia’s partnership with the EU. We can also effectively cooperate on multilateral platforms.”
The Foreign Ministers of Armenia and Latvia also exchanged views on regional issues. Minister Mirzoyan presented the efforts of Armenia aimed at establishing lasting peace in the South Caucasus and the importance of signing the peace treaty with Azerbaijan without creating any artificial obstacles and without undue delay, the foreign ministry said in a readout.