Հին Երևան․ IDBank-ի նոր մասնաճյուղը՝ բացառիկ ձևաչափով
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Հին Երևան»․ այսպես է կոչվում նորարար IDBank-ի նոր մասնաճյուղը, որը գտնվում է քաղաքի պատմական սրտում՝ Փավստոս Բուզանդ փողոցում ու նախագծված է բացառիկ ձևաչափով։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին IDBank-ից, «Հին Երևան»-ի առաջին հարկում IDBank-ի հաճախորդները կարող են ստանալ բոլոր հիմնական բանկային ծառայությունները՝ համատեղելով անհրաժեշտ գործարքների կատարումը հաճելի ժամանցի հետ, քանի որ նույն հարկում է գտնվում նաև PAUL սրճարանը, որտեղ կարելի է վայելել մեկ գավաթ սուրճ կամ համեղ նախաճաշ։
Ստորին հարկում է մասնագիտացված հիփոթեքային կենտրոնը․ այստեղ Բանկի մասնագետները կմատուցեն մանրամասն խորհրդատվություն, իսկ հիփոթեքային վարկը կհաստատվի հնարավոր ամենակարճ ժամկետում։
Մասնաճյուղի երկրորդ հարկում գտնվող պրեմիում բանկային ծառայությունների սրահը ստեղծվել է՝ հաշվի առնելով արտոնյալ հաճախորդների պահանջներն ու հարմարավետությունը: Այստեղ կարելի է ստանալ անհատականացված ֆինանսական ծառայություններ՝ սպասարկվելով լավագույն տեխնիկական լուծումներով ու հարմարավետ կահավորմամբ հագեցած սրահներում։ Երկրորդ հարկում է գտնվում նաև կորպորատիվ հաճախորդների սպասարկման առանձնացված կենտրոնը, որը հաճախորդին հնարավորություն է տալիս կատարել կանխիկ և անկանխիկ գործարքները մեկ պատուհանի սկզբունքով։
IDBank-ի վարչության նախագահ Մհեր Աբրահամյանի խոսքով՝ իրենց նպատակը ոչ թե պարզապես հերթական ֆինանսական հանգույց ստեղծելն էր, այլ եզակի տարածք ապահովելը, որը ներդաշնակ կլինի երևանյան ոգու հետ: «Որոշեցինք «Հին Երևան» մասնաճյուղը տեղակայել հենց Փավստոս Բուզանդի փողոցում՝ միավորելու ժամանակակիցն ու ավանդականը։ Լինելով թվային բանկինգի առաջատարը Հայաստանում՝ մենք, ըստ էության, շարունակում ենք նաև արդեն սիրված հայեցակարգը՝ մեկ վայրում մի շարք ծառայությունների մատուցում։ Հյուսիսային պողոտայում գտնվող «Կենտրոն» մասնաճյուղից հետո «Հին Երևանն» արդեն երկրորդ հաջողված փորձն է։ Մեր կարծիքով՝ հաճախորդների ժամանակի խնայողությունը՝ միաժամանակ մի քանի հարցերի լուծման հնարավորությամբ, մեր իրականության մեջ լավագույնն է, ինչ կարող ենք առաջարկել մեր հաճախորդներին», - ասում է Մհեր Աբրահամյանը։
«Հին Երևան» մասնաճյուղում գործում է նաև IDBanking 24/7 սպասարկման գոտի։ Մասնաճյուղը գտնվում է Փավստոս Բուզանդ 13 հասցեում։
Այս պահին IDBank-ն ունի արդեն 15 մասնաճյուղ՝ Երևանում, Էջմիածնում, Վանաձորում, Գյումրիում, Աբովյանում և Հրազդանում՝ հնարավորինս հասանելի ու մոտ լինելով հաճախորդներին հանրապետության ողջ տարածքում։

Old Yerevan: IDBank’s new branch in an exclusive format
YEREVAN, SEPTEMBER 17, ARMENPRESS. "Old Yerevan" is the name of the new branch of the innovative IDBank, located in the historic center of the city on Pavstos Buzand Street, designed in an exclusive format.
On the ground floor of "Old Yerevan," IDBank clients can access all major banking services while enjoying leisure activities. The renowned café "PAUL" is also located on this floor, offering a place to enjoy a cup of coffee or a delicious breakfast.
The specialized mortgage center is situated on the lower floor, where clients can receive detailed consultations from experts and obtain a mortgage loan in just 2-3 days.
The premium banking service hall on the second floor of the branch has been created keeping in mind the requirements and convenience of privileged customers. Here you can get personalized financial services, being served in salons equipped with the best technical solutions and comfortable furniture. On the second floor, there is also a separate corporate customer service center, which enables the customer to perform cash and non-cash transactions on a one-stop basis.
According to Mher Abrahamyan, Chairman of the Management Board of IDBank, the goal was not just to create another financial hub, but to offer a unique space in harmony with the spirit of Yerevan. "We decided to establish the “Old Yerevan” branch on Pavstos Buzand Street, where tradition and history blend seamlessly with the modern environment. This perfectly highlights IDBank's essence, which values heritage while striving for innovation. As the leader of digital banking in Armenia, we are continuing our well-received concept of providing multiple services in one location. Following the success of the “Center” branch on Northern Avenue, “Old Yerevan” is our second successful endeavor. In our view, saving clients' time by allowing them to solve several issues at once is the best service we can offer," said Mher Abrahamyan.
The "Old Yerevan" branch also features an IDBanking 24/7 service area. The branch is located at 13 Pavstos Buzand Street.
As of now, IDBank has 15 branches across Yerevan, Etchmiadzin, Vanadzor, Gyumri, Abovyan, and Hrazdan, ensuring accessibility and convenience for clients throughout the country.