Հին Երևան․ IDBank-ի նոր մասնաճյուղը՝ բացառիկ ձևաչափով
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Հին Երևան»․ այսպես է կոչվում նորարար IDBank-ի նոր մասնաճյուղը, որը գտնվում է քաղաքի պատմական սրտում՝ Փավստոս Բուզանդ փողոցում ու նախագծված է բացառիկ ձևաչափով։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին IDBank-ից, «Հին Երևան»-ի առաջին հարկում IDBank-ի հաճախորդները կարող են ստանալ բոլոր հիմնական բանկային ծառայությունները՝ համատեղելով անհրաժեշտ գործարքների կատարումը հաճելի ժամանցի հետ, քանի որ նույն հարկում է գտնվում նաև PAUL սրճարանը, որտեղ կարելի է վայելել մեկ գավաթ սուրճ կամ համեղ նախաճաշ։
Ստորին հարկում է մասնագիտացված հիփոթեքային կենտրոնը․ այստեղ Բանկի մասնագետները կմատուցեն մանրամասն խորհրդատվություն, իսկ հիփոթեքային վարկը կհաստատվի հնարավոր ամենակարճ ժամկետում։
Մասնաճյուղի երկրորդ հարկում գտնվող պրեմիում բանկային ծառայությունների սրահը ստեղծվել է՝ հաշվի առնելով արտոնյալ հաճախորդների պահանջներն ու հարմարավետությունը: Այստեղ կարելի է ստանալ անհատականացված ֆինանսական ծառայություններ՝ սպասարկվելով լավագույն տեխնիկական լուծումներով ու հարմարավետ կահավորմամբ հագեցած սրահներում։ Երկրորդ հարկում է գտնվում նաև կորպորատիվ հաճախորդների սպասարկման առանձնացված կենտրոնը, որը հաճախորդին հնարավորություն է տալիս կատարել կանխիկ և անկանխիկ գործարքները մեկ պատուհանի սկզբունքով։
IDBank-ի վարչության նախագահ Մհեր Աբրահամյանի խոսքով՝ իրենց նպատակը ոչ թե պարզապես հերթական ֆինանսական հանգույց ստեղծելն էր, այլ եզակի տարածք ապահովելը, որը ներդաշնակ կլինի երևանյան ոգու հետ: «Որոշեցինք «Հին Երևան» մասնաճյուղը տեղակայել հենց Փավստոս Բուզանդի փողոցում՝ միավորելու ժամանակակիցն ու ավանդականը։ Լինելով թվային բանկինգի առաջատարը Հայաստանում՝ մենք, ըստ էության, շարունակում ենք նաև արդեն սիրված հայեցակարգը՝ մեկ վայրում մի շարք ծառայությունների մատուցում։ Հյուսիսային պողոտայում գտնվող «Կենտրոն» մասնաճյուղից հետո «Հին Երևանն» արդեն երկրորդ հաջողված փորձն է։ Մեր կարծիքով՝ հաճախորդների ժամանակի խնայողությունը՝ միաժամանակ մի քանի հարցերի լուծման հնարավորությամբ, մեր իրականության մեջ լավագույնն է, ինչ կարող ենք առաջարկել մեր հաճախորդներին», - ասում է Մհեր Աբրահամյանը։
«Հին Երևան» մասնաճյուղում գործում է նաև IDBanking 24/7 սպասարկման գոտի։ Մասնաճյուղը գտնվում է Փավստոս Բուզանդ 13 հասցեում։
Այս պահին IDBank-ն ունի արդեն 15 մասնաճյուղ՝ Երևանում, Էջմիածնում, Վանաձորում, Գյումրիում, Աբովյանում և Հրազդանում՝ հնարավորինս հասանելի ու մոտ լինելով հաճախորդներին հանրապետության ողջ տարածքում։

Старый Ереван: Новый филиал IDBank-а в эксклюзивном формате
«Старый Ереван», так называется новый филиал инновационного IDBank-а, который расположен в историческом центре города, на улице Павстоса Бузанда, и создан в эксклюзивном формате.
На первом этаже «Старого Еревана» клиенты IDBank-а могут получить все основные банковские услуги, совмещая выполнение необходимых транзакций с приятными развлечениями, ведь на первом этаже также находится кафе «PAUL», где можно насладиться чашечкой кофе или вкусным завтраком.
Специализированный ипотечный центр находится на нижнем этаже. Здесь клиенты Банка могут получить подробную консультацию специалистов и получить ипотечный кредит всего за 2-3 дня.
Зал премиального банковского обслуживания на втором этаже филиала создан с учетом требований и удобства привилегированных клиентов. Здесь вы можете получить персонализированные финансовые услуги, обслуживаясь в залах, оснащенных лучшими техническими решениями и удобной мебелью. На втором этаже также расположен отдельный центр обслуживания корпоративных клиентов, который позволяет клиенту осуществлять наличные и безналичные операции в режиме «одного окна».
По словам председателя правления IDBank Мгера Абраамяна, целью было не создание еще одного финансового хаба, а предоставление уникального пространства, гармонирующего с духом Еревана. «Мы решили разместить филиал «Старый Ереван» прямо на улице Павстоса Бузанда, где традиции и история находятся в гармонии с современной средой, и это лучше всего подчеркивает суть IDBank-а, ценящего наше наследие и стремящегося к инновациям. Являясь лидером цифрового банкинга в Армении, мы, по сути, продолжаем уже популярную концепцию предоставления ряда услуг в одном месте. После филиала «Центр» на Северном проспекте, «Старый Ереван» – вторая успешная попытка. На наш взгляд, экономия времени клиентов за счет возможности решения нескольких вопросов одновременно – это лучшее, что мы можем предложить нашим клиентам», – говорит Мгер Абраамян.
В филиале «Старый Ереван» также есть зона обслуживания IDBanking 24/7. Филиал расположен по адресу: улица Павстоса Бузанда 13.
На данный момент IDBank уже имеет 15 филиалов в Ереване, Эчмиадзине, Ванадзоре, Гюмри, Абовяне и Раздане, будучи максимально доступными и близкими для клиентов по всей стране.