Հայաստանի անվտանգության խորհրդի քարտուղարը հանդիպել է Ճապոնիայի արտաքին գործերի պետնախարարի հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Հայաստանի անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը Ճապոնիա կատարած աշխատանքային այցի շրջանակներում հանդիպել է Ճապոնիայի արտաքին գործերի պետնախարար Յոշիֆումի Ցըգեի հետ: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հաղորդագրություն է տարածել Հայաստանի անվտանգության խորհրդի գրասենյակը։
Հանդիպմանը կողմերը մտքեր են փոխանակվել Հարավային Կովկասում անվտանգային իրավիճակի և վերջին զարգացումների շուրջ: Անդրադառնալով տարածաշրջանի անվտանգության և կայունության ապահովմանը՝ Արմեն Գրիգորյանը կարևորել է «Խաղաղության խաչմերուկ» նախագծի դերակատարությունը:
Զրուցակիցները քննարկել են տարբեր ոլորտներում Հայաստան-Ճապոնիա երկկողմ հարաբերությունների զարգացման հնարավորությունները:

Armenian Security Council Secretary meets with Japan’s Minister of State for Foreign Affairs
YEREVAN, SEPTEMBER 13, ARMENPRESS. Secretary of the Security Council Armen Grigoryan has met with Minister of State for Foreign Affairs Yoshifumi Tsuge during his visit to Japan.
“During the meeting the sides exchanged views around the security situation and latest developments in South Caucasus,” Grigoryan’s office said in a readout. “Speaking about ensuring peace and security of the region, Secretary Armen Grigoryan attached importance to the role of the Crossroads of Peace project.”
Grigoryan and Tsuge also discussed the possibilities of further developing the Armenia-Japan bilateral relationship.