ԱԺ հերթական նիստերի օրակարգում ընդգրկվել է 44 հարց
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ԱԺ ութերորդ գումարման ութերորդ նստաշրջանին ընդառաջ, ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանի նախագահությամբ նիստ է գումարել ԱԺ խորհուրդը:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ քննարկվել և հաստատվել են Ազգային ժողովի ութերորդ գումարման ութերորդ նստաշրջանի եւ սեպտեմբերի 9-ին գումարվող հերթական նիստերի օրակարգերի նախագծերը: Խորհուրդը հաստատել է նաև հերթական նիստերի օրակարգային հարցերի քննարկման հաջորդականությունը: Հերթական նիստերի օրակարգում ընդգրկվել է 44 հարց:
Խորհրդի որոշմամբ հաստատվել է ԱՍԵԱՆ միջխորհրդարանական վեհաժողովում դիտորդի կարգավիճակով Ազգային ժողովի ութերորդ գումարման պատվիրակության կազմը: Պատվիրակությունում ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցությունը կունենա չորս անդամ, իսկ ԱԺ «Հայաստան» խմբակցությունը՝ երկու:
ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Սարգիս Խանդանյանը գործընկերներին ներկայացրել է ԱԺ ութերորդ գումարման յոթերորդ նստաշրջանի ընթացքում միջխորհրդարանական կապերի վերաբերյալ տեղեկանքը:

В повестку дня очередных заседаний НС Армении включено 44 вопроса
Совет Национального Собрания Армении 6 сентября созвал заседание, которое вел председатель НС Ален Симонян.
Как сообщили Арменпресс в Управлении по связям с общественностью и коммуникации аппарата НС Армении, обсуждены и утверждены проекты повесток дня восьмой сессии НС восьмого созыва и созываемых 9 сентября очередных заседаний. Совет также утвердил порядок обсуждения повесточных вопросов очередных заседаний. В повестку дня очередных заседаний включено 44 вопроса.
Решением Совета утвержден состав делегации НС восьмого созыва в статусе наблюдателя в МПА АСЕАН. В делегации от фракции НС "Гражданский договор" 4 члена, от фракции НС "Армения" – 2.
Председатель Постоянной комиссии НС по внешним связям С.Ханданян представил коллегам справку о межпарламентских отношениях в ходе седьмой сессии НС восьмого созыва.