ԱԺ հերթական նիստերի օրակարգում ընդգրկվել է 44 հարց
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ԱԺ ութերորդ գումարման ութերորդ նստաշրջանին ընդառաջ, ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանի նախագահությամբ նիստ է գումարել ԱԺ խորհուրդը:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ քննարկվել և հաստատվել են Ազգային ժողովի ութերորդ գումարման ութերորդ նստաշրջանի եւ սեպտեմբերի 9-ին գումարվող հերթական նիստերի օրակարգերի նախագծերը: Խորհուրդը հաստատել է նաև հերթական նիստերի օրակարգային հարցերի քննարկման հաջորդականությունը: Հերթական նիստերի օրակարգում ընդգրկվել է 44 հարց:
Խորհրդի որոշմամբ հաստատվել է ԱՍԵԱՆ միջխորհրդարանական վեհաժողովում դիտորդի կարգավիճակով Ազգային ժողովի ութերորդ գումարման պատվիրակության կազմը: Պատվիրակությունում ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցությունը կունենա չորս անդամ, իսկ ԱԺ «Հայաստան» խմբակցությունը՝ երկու:
ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Սարգիս Խանդանյանը գործընկերներին ներկայացրել է ԱԺ ութերորդ գումարման յոթերորդ նստաշրջանի ընթացքում միջխորհրդարանական կապերի վերաբերյալ տեղեկանքը:

YEREVAN, SEPTEMBER 6, ARMENPRESS. The Armenian National Assembly Council presided over by the National Assembly President Alen Simonyan on Friday convened a sitting.
According to the Parliaments press service, the drafts of the agendas of the eighth session of the eighth convocation of the National Assembly and the regular sittings to be convened on September 9 were debated and approved.
The Council also approved the sequence of the debate of the agenda items of the regular sittings. 44 items were included in the agenda of the regular sittings.
The delegation members of the eighth convocation of the National Assembly in the status of an observer in the ASEAN Inter-Parliamentary Assembly was approved by the decision of the Council. The NA Civil Contract Faction will have four members, and the NA Armenia Faction – two members in the delegation.
The Chair of the National Assembly Standing Committee on Foreign Relations Sargis Khandanyan presented the certificate on inter-parliamentary relations during the seventh session of the NA eighth convocation.