Իսրայելը հայտնել է Լիբանանի հարավային շրջաններին ավիահարվածներ հասցնելու մասին
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Իսրայելի ռազմական ավիացիան Լիբանանի հարավային շրջաններում հարվածներ է հասցրել շիա «Հեզբոլլահ» շարժման զինված կազմավորումներին պատկանող օբյեկտներին։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հաղորդագրություն է տարածել Իսրայելի պաշտպանության բանակը (ԻՊԲ)։
Նշվում է, որ Իսրայելի ռազմաօդային ուժերը հարվածներ են հասցրել «Հեզբոլլահ»-ի թիրախներին, որոնք տեղակայված են Լիբանանի հարավի 10-ից ավելի շրջաններում։
«Խոցված թիրախների թվում են զենքի պահեստներ, ռազմական կառույցներ և արձակման կայանք, որն օգտագործվում էր «Հեզբոլլահ» ահաբեկչական կազմակերպության կողմից Իսրայելի դեմ ահաբեկչական հարձակումներ իրականացնելու համար», - նշված է Telegram-ում հրապարակված հաղորդագրության մեջ:
Ավելի վաղ ԻՊԲ-ն հաղորդել էր «Հեզբոլլահ»-ի ռազմական օբյեկտներին հարվածներ հասցնելու մասին Շիխինի շրջանում, որը նույնպես գտնվում է Լիբանանի հարավում:

Израиль объявил об авиаударах по южным районам Ливана
Военная авиация Израиля нанесла удары по объектам, принадлежащим вооруженным формированиям шиитского движения “Хезболла” в южных районах Ливана. Как передает Арменпресс, сообщение об этом распространила Армия обороны Израиля (ЦАХАЛ).
Отмечается, что ВВС Израиля нанесли удары по объектам "Хезболлы", расположенным более чем в 10 районах южного Ливана.
"Среди пораженных целей - склады оружия, военные объекты и космодром, используемый террористической организацией "Хезболла" для осуществления террористических атак против Израиля", - говорится в сообщении, опубликованном в Telegram.
Ранее Армия обороны Израиля сообщила об ударах по военным объектам “Хезболлы” в районе Шихин, который также расположен на юге Ливана.