«ՀՀ վարչապետի գավաթ» սիրողական լողի մրցաշարի մասնակցության վերաբերյալ ստացվել է բանավոր բողոք. ընթանում է ուսումնասիրություն
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «ՀՀ վարչապետի գավաթ» սիրողական լողի 2024 թվականի մրցաշարի մասնակցության վերաբերյալ ստացվել է բանավոր բողոք: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնում են Հայաստանի Հանրապետության կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարությունից, նշելով, որ դրա շուրջ ներկայում ընթանում է ուսումնասիրություն, առաջիկայում արդյունքների մասին հանրությանը կտեղեկացվի:
Նախարարությունից ընդգծում են, որ որևէ հաղթողի դեռևս չի տրամադրվել համապատասխան դրամական խրախուսում՝ մինչև հարցի վերջնական պարզաբանումը:

Поступила устная жалоба по поводу участия в любительском турнире по плаванию на Кубок премьер-министра РА. Вопрос выясняется
Поступила устная жалоба по поводу участия в любительском турнире по плаванию «Кубок Премьер-министра РА» в 2024 году.
Как передает Арменпресс, об этомсообщает Министерство образования, науки, культуры и спорта РА, отметив, что в настоящее время проводится изучение вопроса, результаты которого будут объявлены общественности в ближайшее время.
В министерстве подчеркивают, что ни одному победителю пока не предоставлено соответствующее денежное поощрение —до окончательного выяснения вопроса.