Հայաստանում Գերմանիայի դեսպանությունն առաջարկում է վիզայի համար դիմելու դյուրին ընթացակարգ
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանում Գերմանիայի դեսպանությունն առաջարկում է նոր հարթակ, որը հնարավորություն է տալիս դյուրին և ապահով ընթացակարգով դիմել Գերմանիա մուտք գործելու և Գերմանիայում երկարաժամկետ կացության վիզայի համար:
«Auslandsportal նոր հարթակը հնարավորություն է տալիս դյուրին և ապահով ընթացակարգով դիմել Գերմանիա մուտք գործելու և Գերմանիայում Ձեր երկարաժամկետ կացության վիզայի համար։ Առցանց լրացրեք Ձեր դիմումը և հանձնեք Երևանում Գերմանիայի դեսպանությանը՝ դիմումի լիարժեքությունը նախապես ստուգելու համար։ Այդպես Դուք առանց սպասելացուցակում նախնական գրանցման կարող եք լավագույնս նախապատրաստվել դեսպանությունում կայանալիք արագացված անձնական հարցազրույցին, որի ընթացքում կներկայացնեք Ձեր բիոմետրիկ տվյալները (մատնահետք և լուսանկար)։
Ներկայիս պիլոտային փուլում հասանելի են միայն երկարաժամկետ կացության համար տրվող որոշակի վիզայի տեսակների (այսպես կոչված Ազգային վիզաների) համար առցանց դիմելու հնարավորությունները։ Վիզայի մյուս տեսակների, հատկապես Շանս-քարտի համար առցանց դիմելու հնարավորությունները կհաջորդեն քայլ առ քայլ»,- «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ նշված է դեսպանության տարածած հաղորդագրության մեջ:

Посольство Германии в Армении предлагает простую процедуру подачи заявления на визу
Посольство Германии в Армении предлагает новую платформу, которая позволяет легко и безопасно подать заявление на получение визы для въезда в Германию и на долгосрочное пребывание в Германии.
“Новая платформа Auslandsportal позволяет вам легко и безопасно подать заявление на получение визы для въезда в Германию и на долгосрочное пребывание в Германии. Заполните заявку онлайн и отправьте ее в посольство Германии в Ереване, чтобы заранее проверить полноту заявки. Так вы сможете без предварительной регистрации в листе ожидания наилучшим образом подготовиться к ускоренному личному собеседованию в посольстве, в ходе которого вы предоставите свои биометрические данные (отпечаток пальца и фотографию).
На текущем пилотном этапе варианты подачи онлайн-заявок доступны только для определенных типов долгосрочных виз (так называемых национальных виз). Возможности подачи онлайн-заявок на другие типы виз, особенно на Шанс-карту, будут постепенно развиваться», - говорится в сообщении посольства, сообщает Арменпресс.