Հայաստանում Գերմանիայի դեսպանությունն առաջարկում է վիզայի համար դիմելու դյուրին ընթացակարգ
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանում Գերմանիայի դեսպանությունն առաջարկում է նոր հարթակ, որը հնարավորություն է տալիս դյուրին և ապահով ընթացակարգով դիմել Գերմանիա մուտք գործելու և Գերմանիայում երկարաժամկետ կացության վիզայի համար:
«Auslandsportal նոր հարթակը հնարավորություն է տալիս դյուրին և ապահով ընթացակարգով դիմել Գերմանիա մուտք գործելու և Գերմանիայում Ձեր երկարաժամկետ կացության վիզայի համար։ Առցանց լրացրեք Ձեր դիմումը և հանձնեք Երևանում Գերմանիայի դեսպանությանը՝ դիմումի լիարժեքությունը նախապես ստուգելու համար։ Այդպես Դուք առանց սպասելացուցակում նախնական գրանցման կարող եք լավագույնս նախապատրաստվել դեսպանությունում կայանալիք արագացված անձնական հարցազրույցին, որի ընթացքում կներկայացնեք Ձեր բիոմետրիկ տվյալները (մատնահետք և լուսանկար)։
Ներկայիս պիլոտային փուլում հասանելի են միայն երկարաժամկետ կացության համար տրվող որոշակի վիզայի տեսակների (այսպես կոչված Ազգային վիզաների) համար առցանց դիմելու հնարավորությունները։ Վիզայի մյուս տեսակների, հատկապես Շանս-քարտի համար առցանց դիմելու հնարավորությունները կհաջորդեն քայլ առ քայլ»,- «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ նշված է դեսպանության տարածած հաղորդագրության մեջ:

The German Embassy in Armenia offers easy procedure for applying for a visa
YEREVAN, JULY 25, ARMENPRESS.The German Embassy in Armenia offers a new platform that enables an easy and secure procedure to apply for a visa to enter Germany and for a long-term stay in Germany.
“The Consular Services Portal provides an easy and secure online application procedure for visas to enter and stay long-term in Germany. Complete your application online and have it checked in advance by the German Embassy in Yerevan to ensure that it is complete. In this way, you will be well prepared for the fast track in-person appointment at the embassy where you can provide your biometric data (fingerprints and photo) without the necessity of registering onto the waiting lists.
During the current pilot phase, only online applications for certain types of visas for long-term stays (so called national visas) are available. Other visa types - especially the opportunity card- will be gradually added,” German Embassy in Yerevan has said on Facebook.