ԵՐԵՎԱՆ, 28 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորությամբ տեղի է ունեցել խորհրդակցություն, որի ընթացքում քննարկվել է 2025-2027 թվականների Միջնաժամկետ ծախսային ծրագրի (ՄԺԾԾ) մակրոտնտեսական և հարկաբյուջետային շրջանակը:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ վարչապետի աշխատակազմից, ֆինանսների նախարար Վահե Հովհաննիսյանը ներկայացրել է  նախորդ քննարկումների հիման վրա իրականացված վերլուծությունը, որը ներառել է ՄԺԾԾ առաջարկի հիմքում դրված հիմնական սկզբունքները, պետական գերատեսչությունների ընթացիկ ու կապիտալ ծախսերի սահմանաչափերի գնահատումը, հարկաբյուջետային շրջանակի ծախսային հատվածը:
Ըստ աղբյուրի՝ ներկայացված միջնաժամկետ ծախսային ծրագրի շուրջ ծավալվել է մտքերի փոխանակություն, ներկայացվել են դիտարկումներ ծրագրի առանձին կետերի շուրջ:
Նշվում է, որ Նիկոլ Փաշինյանը հանձնարարել է գերատեսչությունների ղեկավարներին շարունակել աշխատանքները 2025-2027 թվականների միջնաժամկետ ծախսերի ծրագիրը վերջնական տեսքի բերելու և թիրախները հստակեցնելու ուղղությամբ:

В правительстве обсуждены налогово-бюджетные и макроэкономические рамки программы среднесрочных расходов на 2025-2027 гг.
Под председательством премьер-министра Никола Пашиняна состоялось совещание, в ходе которого были обсуждены макроэкономические и налогово-бюджетные рамки программы среднесрочных расходов на 2025-2027 гг.
Как сообщили Арменпресс в Департаменте информации и по связям с общественностью аппарата премьер-министра Армении, министр финансов Ваге Ованнисян представил основанный на предыдущих обсуждениях анализ, который включал основные принципы предложения программы среднесрочных расходов, оценку текущих и капитальных лимитов расходов государственных органов, раздел расходов бюджетной системы и др.
Вокруг представленной программы среднесрочных расходов состоялся обмен мнениями, были представлены замечания по отдельным пунктам программы.
Никол Пашинян поручил руководителям ведомств продолжить работу по доработке программы среднесрочных расходов на 2025-2027 гг. и уточнению целевых показателей.