Գերմանիայում ոստիկան է զոհվել Հունգարիայի վարչապետի ավտոշարասյանը մեկ այլ մեքենայի բախման պատճառով
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Հունգարիայի վարչապետ Վիկտոր Օրբանի ավտոշարասյանն ուղեկցող մեկ ոստիկան մահացել է, ևս մեկը՝ ծանր վիրավորվել, երբ Գերմանիայի Շտուտգարտ քաղաքում մեկ այլ մեքենա բախվել է ավտոշարասյանը։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հաղորդում է The Associated Press գործակալությունը՝ վկայակոչելով ոստիկանությունը։
Վթարը տեղի է ունեցել, երբ Օրբանը մեկնում էր Շտուտգարտի օդանավակայան Եվրոպայի առաջնությունում Հունգարիայի ֆուտբոլային թիմի խաղին ներկա գտնվելուց հետո։
Շտուտգարտի ճանապարհային ոստիկանության մոտոցիկլետային ջոկատն ուղեկցում էր Հունգարիայի ղեկավարին, երբ մեքենայի վարորդը բախվել է մոտոցիկլետով սպաներից մեկին։ Այդ սպան հարվածել է մեկ ուրիշ սպայի, որը փակել էր խաչմերուկը։ Առաջին  սպան մահացել է, իսկ երկրորդը՝ ծանր վիրավորվել։
Ըստ Շտուտգարտի ոստիկանության՝ մեքենայի վարորդը բախման պահին փորձում էր ձախ շրջադարձ կատարել և, ակնհայտորեն, չէր տեսել, որ խաչմերուկը փակ է երթևեկության համար։

Police officer dies when driver collides with Hungarian leader’s motorcade in Germany - AP
YEREVAN, JUNE 25, ARMENPRESS. A car collided Monday with a motorcycle police escort for Hungarian Prime Minister Viktor Orban in the German city of Stuttgart, killing one police officer and severely injuring another, The Associated Press reports citing the police.
The accident happened while Orban was on his way to Stuttgart Airport after attending a European Championship match of his country’s national soccer team.
A motorcycle squadron of the Stuttgart traffic police was escorting the Hungarian leader when a car driver collided with an officer on a motorcycle. That officer was slammed against another who had cordoned off an intersection, killing the first officer and severely injuring the second, the report adds.
The car driver collided with the motorcycle while trying to make a left turn after apparently failing to see that an intersection was closed to traffic, Stuttgart police said.