Վարդենիսի Կոմիտաս Կարապետյանի անվան գեղարվեստի դպրոցի սաներն արժանացել են մրցանակների
ԳԱՎԱՌ, 19 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Գեղարքունիքի մարզի Վարդենիս համայնքի Կոմիտաս Կարապետյանի անվան գեղարվեստի դպրոցի սաները վերջերս մասնակցել են «Մինորա» մշակութային կենտրոնի «Էտյուդ» նկարչական մրցույթ-փառատոնին և զբաղեցրել են բարձր հորիզոնականներ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկացավ Վարդենիսի համայնքապետարանի աշխատակազմից, համայնքի ղեկավար Ահարոն Խաչատրյանն ընդունել է Կոմիտաս Կարապետյանի անվան գեղարվեստի դպրոցի մրցանակակիր սաներին և նրանց ուսուցիչներին։ Առաջին հորիզանական զբաղեցրել են Շուշաննա Սահակյանը և Էլմիրա Մարտիրոսյանը, երկրորդ հորիզոնականը՝ Էլեն Գապոյանը և Մարի Խլոյանը, երրորդ հորիզոնականը՝ Մերի Սաֆարյանը։
Համայնքի ղեկավարը շնորհավորել է շնորհալի և արվեստասեր սաներին, պարգևատրել մասնագիտական հուշանվերներով, իսկ նրանց ուսուցիչներն արժանացել են դրամական խրախուսանքի։
Մանկական գեղարվեստի դպրոցի տնօրենը հաստատության անունից շնորհակալություն է հայտնել Ահարոն Խաչատրյանին` մշտապես դպրոցի մանկավարժների և սաների կողքին լինելու, նրանց աջակցելու համար։

Учащиеся художественной школы имени Комитаса Карапетяна в Варденисе получили призы
Учащиеся художественной школы имени Комитаса Карапетяна общины Варденис Гегаркуникской области Армении недавно приняли участие в конкурсе-фестивале рисунка “Этюд” культурного центра “Минора” и заняли высокие места.
Как сообщили "Арменпресс" в областной администрации Вардениса, руководитель общины Аарон Хачатрян принял ставших призерами учащихся художественной школы имени Комитаса Карапетяна и их преподавателей. Первое место заняли Шушанна Саакян и Эльмира Мартиросян, второе место - Элен Гапоян и Мари Хлоян, третье - Мэри Сафарян.
Глава общины поздравил одарённых и любящих искусство учащихся, вручил им профессиональные сувениры, а их преподаватели получили денежные поощрения.
От имени учреждения директор детской художественной школы поблагодарил Аарона Хачатряна за то, что он всегда находится рядом с учителями и учениками школы и поддерживает их.