Մեկ օր հրաշքների աշխարհում. ՀՀ վարչապետի և տիկին Աննա Հակոբյանի նվերը երեխաներին
ԵՐԵՎԱՆ, 4 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը և տիկին ԱննաՀակոբյանը հունիսմեկյան նվեր են մատուցել Լոռու մարզի և Երևանի տասնյակ դպրոցների շուրջ 800 երեխաների: Դպրոցականները «Երևան պարկ»-ում մեկ անմոռանալի օր անցկացնելու հրավեր են ստացել:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնեցին Աննա Հակոբյանի գրասենյակից, այգու տարածքում տոնական տրամադրություն էր. երեխաներին ներսում սպասում էին սիրելի մուլտհերոսները: Փոքրիկ հյուրերը հնարավորություն ունեին օգտվել «Երևան պարկ»-ի բոլոր ատրակցիոններից: Նրանց համար նախատեսված էր նաև հյուրասիրություն:
ARM_8524.JPG (636 KB)
Հրավիրյալ երեխաներց 300-ը Երևանի տաբեր վարչական շրջանների դպրոցներից են, 500-ը` Լոռու մարզի տարբեր բնակավայրերից: Բոլորը 6-րդ դասարանի աշակերտներ էին:
Միջոցառմանը ներկա էր նաև վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի և տիկին Աննա Հակոբյանի դուստրը՝ Արփին: Նա շփվել է Լոռիի ու Երևանի դպրոցներից հյուր եկած երեխաների հետ և վայելել օրը հեքիաթային միջավայրում:
ARM_8544.JPG (739 KB)
Նման միջոցառումներն արդեն ավանդույթ են դարձել: Առաջին անգամ նման միջոցառում կազմակերպվել է 2019-ը թվականին։ Այդ տարի երեխաները երկու օր շարունակ հյուրընկալվել են մայրաքաղաքի մի շարք ժամանցի վայրերում։ Նախորդ տարի, կրկին հունիսի 1-ի առիթով, «Երևան պարկ» էին հրավիրվել դպրոցականներ, իսկ Ամանորին ընդառաջ նույն այգին էին այցելել երեխաներ սահմանամերձ բնակավայրերից: Այս տարիների ընթացքում ավելի քան 2500 երեխա մասնակցել է տոնական այսպիսի միջոցառումների:
Այս անգամ մարզերից ընտրվել է Լոռին, քանի որ այս մարզից դեռ ոչ մի դպրոցական չէր մասնակցել տոնական նմանօրինակ միջոցառման: Երևանի պարագայում ընտրվել են այն դպրոցների երեխաները, որոնք նախորդ տարի չէին ներառվել ցուցակներում:
ARM_8601.JPG (627 KB)
Անմոռանալի օրը երեխաների համար կազմակերպվել է Աննա Հակոբյանի նախաձեռնությամբ և վարչապետի ֆոնդի միջոցներով։

Один день в мире чудес: подарок детям от премьер-министра Армении и г-жи Анны Акопян
Около 800 детей из десятков школ Лорийской области и Еревана получили к июньскому празднику – Дню защиты детей - подарок от премьер-министра Армении Никола Пашиняна и госпожи Анны Акопян. Школьники получили приглашение провести незабываемый день в «Ереван Парке».
Как сообщили «Арменпресс» в офисе Анны Акопян, в парке царило праздничное настроение, детей ждали любимые герои мультфильмов. Маленькие гости имели возможность воспользоваться всеми аттракционами «Ереван Парка». Для них было запланировано также угощение.
Из приглашенных детей 300 были из школ различных административных районов Еревана, 500 - из разных населенных пунктов Лорийской области. Все они были учениками 6-го класса.
На мероприятии присутствовала также дочь премьер-министра Никола Пашиняна и госпожи Анны Акопян - Арпи. Она общалась с приехавшими детьми из школ Лори и Еревана и наслаждалась этим днем ​​в сказочной обстановке.
Подобные мероприятия стали уже традицией. Впервые подобное мероприятие было организовано в 2019 году. Тогда дети два дня гостили в ряде увеселительных заведений столицы. В прошлом году вновь по случаю 1 июня школьники были приглашены в «Ереван парк», а перед Новым годом этот же парк посетили дети из приграничных населенных пунктов. За эти годы в таких праздничных мероприятиях приняли участие более 2500 детей.
На этот раз из областей выбрали Лори, поскольку ни одна школа оттуда не участвовала в подобном праздничном мероприятии. В случае Еревана были отобраны дети школ, которые не были включены в списки в прошлом году.
Незабываемый день для детей был организован по инициативе Анны Акопян на средства Фонда премьер-министра.