Ֆրանսիան Հայաստանին տրամադրում է ռազմական տեխնիկա, որը բոլորը շատ են ցանկանում ստանալ․ դեսպան Դըկոտինյի
ԵՐԵՎԱՆ, 9 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Հայաստանում Ֆրանսիայի դեսպան Օլիվիե Դըկոտինյին հայտարարել է, որ Հայաստանին տրամադրվում է ֆրանսիական արտադրության այնպիսի տեխնիկա, որը բոլորը շատ են ցանկանում ստանալ։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին դեսպանը գրառում է կատարել X-ի իր միկրոբլոգում։
«Ֆրանսիան ունի ռազմական տեխնիկա, որը բոլորը շատ են ցանկանում ձեռք բերել և Ֆրանսիան այն տրամադրում է Հայաստանին»,- նշել է նա՝ իր գրառմանը կից հրապարակելով ֆրանսիական «Thales» ընկերության ռադարների մասին «Politico»-ի հոդվածը։
France has a military gear everyone’s desperate to get - and France is providing it to Armenia! https://t.co/4khYQUEvjp
— Olivier Decottignies (@O_Decottignies) April 9, 2024
Հոդվածում խոսվում է նաև «Ground Master 200» համակարգերի մասին, որի երեք օրինակ արդեն վաճառվել է Հայաստանին։

Франция предоставляет Армении такую военную технику, которую все хотели бы приобрести: посол Франции
Посол Франции в Армении Оливье Декотиньи заявил, что Армении предоставляется такая техника французского производства, которую все очень хотели бы приобрести.
Как передает «Арменпресс», посол сделал запись об этом в своем микроблоге в X.
«Франция имеет такую военную технику, которую все очень хотели приобрести, и Франция предоставляет ее Армении», - написал посол, поместив вместе с комментарием статью «Politico» о радарах французской компании «Thales».
France has a military gear everyone’s desperate to get - and France is providing it to Armenia! https://t.co/4khYQUEvjp
— Olivier Decottignies (@O_Decottignies) April 9, 2024
В статье также говорится о системах «Ground Master 200», три экземпляра которых уже проданы Армении.