Արարատ Միրզոյանն ու Տոյվո Կլաարը քննարկել են Հարավային Կովկասում վերջին զարգացումները
ԵՐԵՎԱՆ, 2 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանը Անթալիայի դիվանագիտական ֆորումի շրջանակներում քննարկում է ունեցել Վրաստանում ճգնաժամի և Հարավային Կովկասի հարցերով ԵՄ հատուկ ներկայացուցիչ Տոյվո Կլաարի հետ:
Քննարկվել են տարածաշրջանում վերջին զարգացումները:
Նախարար Միրզոյանն ընդգծել է այն սկզբունքներին հավատարմության կարևորությունը, որոնք արտացոլված են Եվրոպական խորհրդի նախագահի մասնակցությամբ 2022թ. հոկտեմբերին Պրահայում և 2023թ. հոկտեմբերին Գրանադայում կայացած քառակողմ հանդիպումներից հետո ընդունված հայտարարություններում:

Ararat Mirzoyan, Toivo Klaar discuss the latest events in the South Caucasus
YEREVAN, MARCH 2, ARMENPRESS.Within the framework of the Antalya Diplomacy Forum, Armenian Foreign Minister Ararat Mirzoyan had a discussion with Toivo Klaar, the EU Special Representative for the South Caucasus and the crisis in Georgia, the foreign ministry said.
During the meeting, the latest developments in the region were discussed.
Minister Mirzoyan emphasized the importance of adhering to the principles reflected in the statements made after the quadripartite meetings held with the participation of the President of the European Council in October 2022 in Prague and October 2023 in Granada.