Բեռլինում մեկնարկել է Հայաստանի և Ադրբեջանի ԱԳ նախարարների հանդիպումը
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Բեռլինում մեկնարկել է Հայաստանի ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանի և Ադրբեջանի ԱԳ նախարարի Ջեյհուն Բայրամովի ղեկավարած պատվիրակությունների միջև հանդիպումը:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնում են Հայաստանի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարությունից:
Ավելի վաղ հայտնել էինք, որ Հայաստանի և Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարարների պատվիրակությունների հանդիպումը տեղի կունենա փետրվարի 28-29-ը Բեռլինում՝ համաձայն 2024 թվականի փետրվարի 17-ին Մյունխենում կայացած Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի, Գերմանիայի կանցլեր Օլաֆ Շոլցն ու Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի եռակողմ հանդիպման ժամանակ ձեռք բերված պայմանավորվածության:

Mirzoyan-Bayramov meeting commences in Berlin
YEREVAN, FEBRUARY 28, ARMENPRESS. The meeting between the delegations led by the Foreign Minister of Armenia Ararat Mirzoyan and Foreign Minister of Azerbaijan Jeyhun Bayramov commenced in Berlin, according to Ani Badalyan, Spokesperson of MFA of Armenia.
As reported earlier, the meeting of the delegations of the foreign ministers of Armenia and Azerbaijan will take place on February 28-29 in Berlin, in accordance with the agreement reached during the tripartite meeting between Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan, Chancellor of Germany Olaf Scholz and President of Azerbaijan Ilham Aliyev, held in Munich on February 17, 2024.