Հայաստանը սահմանին ԱԳ նախարարների հանդիպման առաջարկ չի ստացել Ադրբեջանից
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի և Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարարների՝ սահմանին հանդիպման առաջարկ Հայաստանն Ադրբեջանից չի ստացել, ստանալու դեպքում կմտածի ու կարձագանքի:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին ասուլիսում հայտնեց Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանը՝ անդրադառնալով Ադրբեջանի ԱԳ նախարար Ջեյհուն Բայրամովի հայտարարության վերաբերյալ հարցին:
«Ես լսել եմ գաղափար՝ սահմանին հանդիպելու և բանակցությունների շարունակման: Մենք այդպիսի առաջարկ չենք ստացել: Եթե ստանանք, կմտածենք, կդիտարկենք, կարձագանքենք»,-նշեց նախարարը:

Армения не получала предложений о встрече глав МИД на границе с Азербайджаном
Армения не получала предложения о встрече министров иностранных дел Армении и Азербайджана на границе с Азербайджаном, если поступит, то Ереван подумает и отреагирует.
Как сообщает Арменпресс, об этом на пресс-конференции сказал министр иностранных дел Армении Арарат Мирзоян, коснувшись вопроса относительно заявления министра иностранных дел Азербайджана Джейхуна Байрамова.
“Я слышал идею встретиться на границе и продолжить переговоры. Такого предложения нам не поступало. Если мы его получим, то подумаем, рассмотрим его и отреагируем”, - сказал министр.