Գևորգ Պապոյանը Դուբայում հանդիպել է Al-Futtaim Group-ի ներկայացուցիչների հետ
Հայաստանի էկոնոմիկայի նախարար Գևորգ Պապոյանը Դուբայում հանդիպել է «Al-Futtaim Group»-ի ներկայացուցիչների հետ։
Հանդիպմանը մասնակցել է նաև Ներդրումների աջակցման կենտրոն հիմնադրամի տնօրեն Գոհար Աբաջյանը։
Նախարարը հանդիպման ընթացքում ներկայացրել է Հայաստանում ձևավորված բարենպաստ ներդրումային և գործարար միջավայրը, երկրի մրցակցային առավելություններն ու ներդրումային ներուժը՝ ընդգծելով միջազգային գործընկերների հետ համագործակցության ընդլայնման և նոր ներդրումային ծրագրերի ներգրավման կարևորությունը։
Այնուհետև մտքեր են փոխանակվել «Al-Futtaim Group»-ի հարուստ միջազգային փորձի և մասնագիտական ներուժի ներդրմամբ Հայաստանում համագործակցության հնարավորությունների՝ մասնավորապես IKEA բրենդի արտադրական և առևտրային հնարավորությունները Հայաստանում ներկայացնելու շուրջ։
Անդրադարձ է կատարվել փոխշահավետ ներդրումային նախաձեռնությունների իրականացման և հետագա գործակցությունը զարգացնելու հեռանկարներին։
«Al-Futtaim Group»-ը ավելի քան 90 տարվա պատմություն ունեցող ընկերություն է, որի գործունեությունն ընդգրկում է մի շարք առանցքային ոլորտներ՝ ավտոմոբիլային արդյունաբերություն, մանրածախ առևտուր, անշարժ գույք, ֆինանսական ծառայություններ, առողջապահություն և կրթություն։ Ընկերությունը գործում է ավելի քան 20 երկրում, ունի ավելի քան 40,000 աշխատակից։ Ընկերության պորտֆելը ներառում է ավելի քան 200 միջազգային և սեփական բրենդեր։
Հանդիպմանը ներկա են եղել նաև ԱՄԷ-ում ՀՀ դեսպանության գործերի ժամանակավոր հավատարմատար Վարդգես Հովսեփյանը, Դուբայում ՀՀ գլխավոր հյուպատոս Արտակ Ավետիսյանը և ԱՄԷ-ում ՀՀ դեսպանի տնտեսական հարցերով խորհրդական Հայկ Մխիթարյանը։

Геворг Папоян в Дубае встретился с представителями группы компаний Al-Futtaim Group
Министр экономики Армении Геворг Папоян в Дубае встретился с представителями группы компаний Al-Futtaim Group.
По сообщению Арменпресс, Геворг Папоян написал об этом на своей странице в Facebook.
Во встрече участвовала также директор Фонда поддержки инвестиций Гоар Абаджян.
В ходе встречи министр представил благоприятную инвестиционную и деловую среду, сформировавшуюся в Армении, конкурентные преимущества страны и инвестиционный потенциал, подчеркнув важность расширения сотрудничества с международными партнерами и привлечения новых инвестиционных проектов.
Затем состоялся обмен мнениями о возможностях сотрудничества в Армении с инвестициями группы компаний Al-Futtaim Group, учитывая ее богатый международный опыт и профессиональный потенциал, в частности, были представлены производственные и торговые возможности бренда IKEA в Армении.
Стороны затронули перспективы реализации взаимовыгодных инвестиционных инициатив и дальнейшего развития сотрудничества.
Группа компаний Al-Futtaim Group— это компания с более чем 90-летней историей, деятельность которой охватывает ряд ключевых секторов: автомобильную промышленность, розничную торговлю, недвижимость, финансовые услуги, здравоохранение и образование. Компания работает более чем в 20 странах и насчитывает более 40 000 сотрудников. Портфолио компании включает более 200 международных и собственных брендов.
На встрече также присутствовали временный поверенный в делах посольства Республики Армения в ОАЭ Вардгес Овсепян, генеральный консул Республики Армения в Дубае Артак Аветисян и советник по экономическим вопросам посла Республики Армения в ОАЭ Айк Мхитарян.