Սահմանադրական մեծամասնություն ունենք, ինչո՞ւ պետք է գնանք նոր ընտրությունների. Ալեն Սիմոնյան
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանը սուտ է որակում այն լուրերը, թե իշխող ուժը՝ «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությունը, ցանկանում է նոր ընտրությունների գնալ:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ Սիմոնյանն այս մասին խոսեց խորհրդարանում լրագրողների հետ զրույցում՝ անդրադառնալով հարցին, թե ինչո՞ւ է ՔՊ կուսակցությունը հաճախակի նիստեր անում, գուցե քննարկում են նոր ընտրությունների գնալու հա՞րց:
Սիմոնյանը նոր ընտրությունների գնալու մտադրության վերաբերյալ լուրերը սուտ որակեց՝ ընդգծելով, որ կուսակցության վարչության նիստերում քննարկում են կուսակցաշինական տարբեր հարցեր:
«Սահմանադրական մեծամասնություն ունենք, ինչի՞ պետք է գնանք նոր ընտրությունների: Էլ չեմ ասում, որ պատրաստ ենք տարին մեկ ընտրությունների գնալ, իսկ ընդդիմությունը պատրաստ չէ ընդհանրապես ընտրությունների գնալ»,-ասաց Ալեն Սիմոնյանը՝ ևս մեկ անգամ վստահեցնելով, որ կուսակցության նիստերում նման հարց չի քննարկվել:

У нас есть конституционное большинство, зачем нам идти на новые выборы: Ален Симонян
ЕРЕВАН, 22 ДЕКАБРЯ, АРМЕНПРЕСС. Председатель Национального собрания Армении Ален Симонян называет ложью слухи о том, что правящая партия "Гражданское соглашение" хочет идти на новые выборы.
Как сообщает «Арменпресс», Симонян говорил об этом в беседе с журналистами в парламенте, затрагивая вопрос, почему партия ГД проводит частые встречи, может быть, они обсуждают вопрос выхода на новые выборы?
Симоньян назвал ложью слухи о намерении пойти на новые выборы, подчеркнув, что на заседаниях правления партии обсуждаются различные вопросы партийного строительства.
«У нас есть конституционное большинство, зачем нам идти на новые выборы? Не говоря уже о том, что мы готовы идти на выборы раз в год, а оппозиция вообще не готова идти на выборы", - заявил Ален Симонян, еще раз заверив, что на партийных собраниях такой вопрос не обсуждался.