Զոի Կոնստանդնուպուլուն Հունաստանում ՀՀ դեսպանի հետ հանդիպմանը վերահաստատել է իր կուսակցության անվերապահ աջակցությունը Հայաստանին և հայ ժողովրդին
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Հունաստանում ՀՀ արտակարգ և լիազոր դեսպան Տիգրան Մկրտչյանը դեկտեմբերի 18-ին հանդիպել է Հունաստանի օրենսդիր մարմնում և Եվրոպական խորհրդարանում ներկայացված «Ազատության ուղի» կուսակցության ղեկավար Զոի Կոնստանդնուպուլուի հետ։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ Հունաստանում ՀՀ դեսպանությունից հայտնում են, որ Տիգրան Մկրտչյանը ներկայացրել է Լեռնային Ղարաբաղի շուրջ ստեղծված իրավիճակը, բռնի տեղահանված արցախահայերի խնդիրները և միջազգային ատյաններում նրանց իրավունքների բարձրացման անհրաժեշտությունը, Լեռնային Ղարաբաղում հայկական մշակութային ժառանգության պահպանմանն առնչվող հարցերը, Հայաստան-Ադրբեջան հարաբերությունների կարգավորման գործընթացը և դրանցում առկա մարտահրավերները։
Հույն խորհրդարանականն անդրադառնալով իր` որպես Հունաստանի խորհրդարանի նախագահ Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցի առթիվ Հայաստան կատարած այցին՝ վերահաստատել է իր կուսակցության անվերապահ աջակցությունը Հայաստանին և հայ ժողովրդին և իր պատրաստակամությունը հայտնել վերոնշյալ խնդիրներին լուծումներ տալու նպատակով ջանքեր գործադրել խորհրդարանական դիվանագիտության շրջանակներում:

Course of Freedom party of Greece reiterates unconditional support to Armenia
YEREVAN, DECEMBER 19, ARMENPRESS. Ambassador of Armenia to Greece Tigran Mkrtchyan has met with Zoe Konstantopoulou, the former Speaker of Parliament of Greece and the Founder and President of the Course of Freedom political party represented in the Greek parliament and the European Parliament.
During the meeting Ambassador Mkrtchyan presented the situation around Nagorno-Karabakh, the problems facing the forcibly displaced Armenians of Nagorno-Karabakh and the need for raising their rights in international organizations, the issues related to the preservation of Armenian cultural heritage in Nagorno-Karabakh, the Armenia-Azerbaijan normalization process and existing challenges.
Konstantopoulou, speaking about her visit to Armenia as Speaker on the occasion of the 100th anniversary of the Armenian Genocide, reiterated her party’s unconditional support to Armenia and the Armenian people and expressed readiness to make efforts within the framework of parliamentary diplomacy to resolve the abovementioned issues.