HSBC Հայաստանի գլխավոր գրասենյակը և STATUS ծառայությունները տեղափոխվում են նոր հասցե
ԵՐԵՎԱՆ, 3 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Էյչ-Էս-Բի-Սի Բանկ Հայաստան» ՓԲԸ-ն (այսուհետ` HSBC Հայաստան/Բանկ) ուրախությամբ տեղեկացնում է, որ ս․ թ․ նոյեմբերի 6-ից Բանկի Գլխավոր գրասենյակը կտեղափոխվի նոր, հարմարավետ և ժամանակակից տարածք։
HSBC Հայաստանն իր հաճախորդներին սիրով կհյուրընկալի Երևան, Պարոնյան 42 հասցեում, որտեղ նրանց համար ստեղծված է հարմարավետ միջավայր: Նշենք, որ Բանկը կպահպանի իր Տերյան 66 հասցեում գործող գրասենյակը, որը կշարունակի իր գործունեությունը որպես «Տերյան» մասնաճյուղ։
New office.jpg (2.90 MB)
Ավելին, HSBC Հայաստանի STATUS հաճախորդներիսպասարկումը նախկին Բաղրամյան 4/1 հասցեի փոխարեն կիրականացվի նորաբաց Գլխավոր գրասենյակում, որտեղ ստեղված են բոլոր պայմանները նրանց առանձնահատուկ մոտեցում ցուցաբերելու համար։
«Մենք մեծ ոգևորությամբ ենք բացում մեր նոր Գլխավոր գրասենյակի դռները։ Այնտեղ բոլորի համար ստեղծված է հարմարավետ և ժամանակակից միջավայր՝ հաճախորդների սպասումներին և բարձր չափանիշներին համապատասխան:
Status.jpg (1.11 MB)
Նոր գրասենյակի բացման համար հիմք է հանդիսացել նաև աշխատանքային պայմանների ապահովման վերաբերյալ HSBC խմբի վերջին մոտեցումների կիրառման մեր հանձնառությունը։ Դրանք ենթադրում են ստեղծել պայմաններ աշխատակիցների բարեկեցության համար՝ նախապատվություն տալով նրանց ճկուն աշխատաոճի ապահովմանն ու անձնական կյանքի և աշխատանքի միջև հավասարակշռության պահպանմանը։ Ժամանակակից ինտերիերային լուծումները հնարավորություն են ընձեռում մեր աշխատակիցներին առաջարկել իրենց նախընտրելի աշխատաոճին համապատասխան հարմարություններ»,- մեկնաբանեց HSBC Հայաստանի գլխավոր գործադիր տնօրեն Իրինա Սեյլանյանը։
New office interior.jpg (3.11 MB)
HSBC Խումբ
HSBC Holdings plc-ն՝ HSBC Խմբի մայր ընկերությունն է, որի գլխամասը գտնվում է Լոնդոնում: Խումբը իր հաճախորդներին ծառայություններ է մատուցում աշխարհի 62 երկրներում և տարածաշրջաններում: HSBC-ն հանդիսանում է աշխարհի ամենախոշոր ֆինանսական կառույցներից մեկը, որի ակտիվները 2023թ. սեպտեմբերի 30-ի դրությամբ կազմել են 3,021 միլիարդ ԱՄՆ դոլար:
HSBC Հայաստան
«Էյչ-Էս-Բի-Սի Բանկ Հայաստան» ՓԲԸ-ն հիմնադրվել է 1996թ․-ին։ Բանկը Էյչ-Էս-Բի-Սի Խմբին ամբողջությամբ պատկանող դուստր ընկերություն է։ Էյչ-Էս-Բի-Սի Հայաստանը սպասարկում է շուրջ 30 000 հաճախորդի Երևան քաղաքում գտնվող իր 6 գրասենյակի և մոտ 310 աշխատակցի միջոցով: 2023 թ.-ի սեպտեմբերի 30-ի դրությամբ բանկի ակտիվները կազմել են 334 միլիարդ ՀՀ դրամ` ներառյալ Էյչ-Էս-Բի-Սի Բանկ Փի-Էլ-Սի Լոնդոնի կողմից Բանկի միջնորդությամբ տրամադրված վարկերը: Բանկը վերահսկվում է ՀՀ կենտրոնական բանկի կողմից։

Головной офис HSBC в Армении и службы STATUS переезжают на новый адрес
Банк HSBC Armenia CJSC (далее HSBC Armenia/Bank) объявляет, что с 6 ноября 2023 года Головной офис Банка будет переезжать в новое, комфортное и современное здание по следующему адресу: улица Паронян, 42, Ереван.
Клиенты HSBC Armenia могут посетить новое местоположение, предлагающее комфорт и удобство. Банк также сохранит свои услуги для клиентов по адресу улица Терян, 66, Ереван, который будет продолжать функционировать как филиал “Терян”.
Более того, чтобы обеспечить улучшенный опыт для клиентов, клиентам STATUS HSBC Armenia будут обслуживаться в выделенной зоне нового головного офиса Банка, а не по предыдущему адресу улица Баграмяна, 4/1, Ереван.
“Мы очень рады открытию наших новых головных офисов, которые были разработаны, чтобы соответствовать высоким стандартам и ожиданиям наших клиентов, предоставляя современное и комфортное окружение для всех”, - комментирует Ирина Сейлянян, генеральный директор HSBC Armenia.
“Это также отражает нашу готовность принять последние рабочие стандарты HSBC Group, которые поддерживают благополучие наших сотрудников, предоставляя больше гибкости, лучший баланс между работой и жизнью, и предлагая современные интерьерные решения для различных рабочих стилей и предпочтений наших сотрудников”.
HSBC Holdings plc
HSBC Holdings plc, материнская компания HSBC, имеет штаб-квартиру в Лондоне. HSBC обслуживает клиентов по всему миру с офисов в 62 странах и территориях. С активами в размере 3,021 миллиарда долларов США на 30 сентября 2023 года, HSBC является одной из крупнейших банковских и финансовых организаций в мире.
HSBC в Армении
Банк HSBC Armenia CJSC был создан в 1996 году. Банк является полностью подразделением HSBC Group. HSBC Armenia обслуживает около 30 000 клиентов через шесть офисов, расположенных в Ереване, и около 310 сотрудников. На 30 сентября 2023 года у Банка активы в размере 334 миллиардов драмов, включая те, которые были выделены посредством HSBC Bank plc, Лондон. Банк регулируется Центральным банком Армении.