Հայաստան է ժամանել սենատոր Գերի Փիթերսի գլխավորած կոնգրեսական պատվիրակությանը
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Հայաստան է ժամանել սենատոր Գերի Փիթերսի (դեմոկրատ, Միչիգան նահանգ) գլխավորած կոնգրեսական պատվիրակությանը։ Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ԱՄՆ դեսպանությունից, սեպտեմբերի 22-25-ը Հայաստան կատարած այցի ընթացքում սենատոր Փիթերսը կհանդիպի ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի, ՀՀ ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանի, ՀՀ արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ Պարույր Հովհաննիսյանի և այլ շահագրգիռ անձանց հետ՝ քննարկելու հայ-ամերիկյան հարաբերությունները և Լեռնային Ղարաբաղի հայ բնակչության վրա Ադրբեջանի վերջին ռազմական գործողությունների ազդեցությունը։
Սենատոր Փիթերսը ծաղկեպսակ կդնի Հայոց ցեղասպանության զոհերի հուշահամալիրում։ Նա նաև կմեկնի Սյունիք՝ հանդիպելու տեղի պաշտոնատար անձանց և քննարկելու անվտանգային ու հումանիտար մարտահրավերները։

US Congressional delegation led by Senator Gary Peters arrives in Armenia
YEREVAN, SEPTEMBER 23, ARMENPRESS. A United States Congressional delegation led by Senator Gary Peters (Democrat, State of Michigan) has arrived in Armenia, the US Embassy announced in a press release.
During the September 22-25 visit, Senator Peters will have meetings with Prime Minister Nikol Pashinyan, Speaker of Parliament Alen Simonyan, Deputy Foreign Minister Paruyr Hovhannisyan and others, to discuss the Armenian-American relations and the impact of Azerbaijan’s latest military operations on the Armenian population of Nagorno-Karabakh.
Senator Peters will also visit the Armenian Genocide memorial in Yerevan to lay a wreath. He will also travel to Syunik Province to meet with local officials and discuss security and humanitarian challenges.