Սեպտեմբերի 12-15-ը Երևանում կանցկացվի «Օպերա բաց երկնքի տակ» ծրագիրը
ԵՐԵՎԱՆ, 29 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Առաջին անգամ Երևանում, Թումոյի այգում սեպտեմբերի 12-ից 15-ը, Հայաստանի օպերայի և բալետի ազգային թատրոնը՝ մաեստրո Կարեն Դուրգարյանի ղեկավարությամբ, կներկայացնի «Օպերա բաց երկնքի տակ» բացառիկ ծրագիրը: Այս մասին«Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Երևանի քաղաքապետարանի աշխատակազմի լրատվության վարչությունից։
«Սեպտեմբերի 12-ին և 13-ին՝ կներկայացվի հայկական օպերային արվեստի գլուխգործոց՝ Արմեն Տիգրանյանի «Անուշ» օպերան Սեպտեմբերի 14-ին՝ կցուցադրվի Ջուզեպպե Վերդիի հռչակավոր «Տրավիատա» օպերային ներկայացումը, իսկ սեպտեմբերի 15-ին կկայանա եզրափակիչ «Օպերա գալա» ծրագիրը՝ իտալացի աշխարհահռչակ դիրիժոր Ֆաբիո Մաստրանջելոյի ղեկավարությամբ»,- ասված է հաղորդագրության մեջ:
Ըստ աղբյուրի՝ համերգին կմասնակցեն հայ և համաշխարհային օպերային աստղեր՝ Վերոնիկա Ջիոևան, Անահիտ Մխիթարյանը, Կարինա Ֆլորեսը, Ռամիզ Ուսմանովը, Մարգարիտա Գրիցկովան, Հովհաննես Այվազյանը, Դավիթ Բաբայանցը, Ազամատ Ժելտըրգուզովը:

12-15 сентября в Ереване пройдет программа "Опера под открытым небом"
Впервые в Ереване, с 12 по 15 сентября, в парке Тумо Национальный театр оперы и балета Армении под руководством маэстро Карена Дургаряна представит эксклюзивную программу "Опера под открытым небом".
Об этом Арменпресс сообщили в пресс-службе мэрии Еревана.
«12 и 13 сентября будет представлен шедевр армянского оперного искусства – опера Армена Тиграняна «Ануш». 14 сентября будет показана знаменитая опера «Травиата» Джузеппе Верди, а 15 сентября – финальнаяпрограмма "Опера Гала" пройдет под руководством всемирно известного итальянского дирижера Фабио Мастранджело», - говорится в сообщении.
Согласно источнику, в концерте примут участие звезды армянской и мировой оперы — Вероника Джиоева, Анаит Мхитарян, Карина Флорес, Рамиз Усманов, Маргарита Грицкова, Оганес Айвазян, Давид Бабаянц, Азамат Желтергузов.