Շարունակաբար կեղծ լուրեր տարածելով՝ Ադրբեջանը տեղեկատվական հենք է նախապատրաստում հետագա սադրանքների համար․ Արցախի ՊՆ
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունն ապատեղեկատվություն է տարածել, թե իբր ՊԲ ստորաբաժանումներն ամրաշինական աշխատանքներ են կատարել Շուշիի շրջանում։ «Արմենպրես»-ի փոխնցմամբ՝ այս մասին հայտարարել է Արցախի պաշտպանության նախարարությունը։
«Ադրբեջանի ՊՆ տարածած հաղորդագրությունն այն մասին, թե իբր ՊԲ ստորաբաժանումները օգոստոսի 16-ին ժամը 19:40-ի սահմաններում ամրաշինական աշխատանքներ են կատարել Շուշիի շրջանում, ինչն իբր թե կանխվել է ադրբեջանական ԶՈւ գործողությունների արդյունքում, հերթական ապատեղեկատվությունն է։
Ակնհայտ է, որ վերջին շրջանում շարունակաբար կեղծ լուրեր տարածելով՝ Ադրբեջանը տեղեկատվական հենք է նախապատրաստում հետագա սադրանքների համար»,-ասված է Արցախի ՊՆ-ի հայտարարության մեջ։

YEREVAN, AUGUST 16, ARMENPRESS. The Azerbaijani Defense Ministry has falsely accused the Nagorno-Karabakh (Artsakh) Defense Army of carrying out reinforcement work in the Shushi region, the Nagorno-Karabakh Ministry of Defense has warned.
“The Azerbaijani Defense Ministry’s statement claiming that Defense Army units carried out reinforcement work around 19:40, August 16 in the Shushi region, which was allegedly prevented by actions of the Azerbaijani armed forces, is another disinformation. It is obvious that by continuously disseminating fake news Azerbaijan is preparing information basis for its next provocations,” the Nagorno-Karabakh Defense Ministry said in a statement.