Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Սինգապուրի վարչապետին
ԵՐԵՎԱՆ, 9 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Սինգապուրի Հանրապետության վարչապետ Լի Սյեն Լոնգին՝ Սինգապուրի Ազգային տոնի առթիվ: Այս մասին հայտնում է վարչապետի աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունը։
Շնորհավորական ուղերձում ասված է.
«Սրտանց շնորհավորում եմ Ձեզ և Սինգապուրի բարեկամ ժողովրդին Սինգապուրի Հանրապետության Ազգային տոնի կապակցությամբ:
Անկախության ձեռքբերումից ի վեր Սինգապուրն օրինակ է ծառայել աշխարհի համար՝ ներդնելով տնտեսական աճի արդյունավետ մոդել, աջակցելով ժողովրդավարությանն ու օրենքի գերակայությանը:
Հայաստանը կարևորում է Սինգապուրի հետ փոխգործակցային հարաբերությունների առավել խորացումն ու զարգացումը:
Օգտվելով առիթից՝ վերահաստատում եմ իմ պատրաստակամությունը ջանքեր գործադրելու բարեկամ Սինգապուրի հետ երկկողմ և բազմակողմ հետաքրքրություն ներկայացնող բոլոր ոլորտներում առկա համագործակցությունն ընդլայնելու նպատակով»:

Никол Пашинян направил премьер-министру Сингапура поздравительное послание
Премьер-министр Никол Пашинян направил поздравительное послание премьер-министру Республики Сингапур Ли Сянь Луну по случаю Национального праздника Сингапура. Об этом сообщает отдел информации и общественных связей Аппарата премьер-министра.
«Сердечно поздравляю Вас и дружественный народ Сингапура по случаю Национального праздника Республики Сингапур.
С момента обретения независимости Сингапур служит примером для всего мира, внедряя эффективную модель экономического роста, поддерживая демократию и верховенство права.
Армения придает большое значение дальнейшему углублению взаимодействия и развитию отношений с Сингапуром.
Пользуясь случаем, подтверждаю готовность приложить усилия для расширения существующего сотрудничества с дружественным Сингапуром во всех областях, представляющих двусторонний и многосторонний интерес».