Գնել Սանոսյանը Չինաստանում մասնակցել է «Շանսի-Նաիրիտ» հայ-չինական համատեղ ձեռնարկության տնօրենների խորհրդի 6-րդ լիագումար նիստին
ԵՐԵՎԱՆ, 8 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Հայաստանի տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարար Գնել Սանոսյանը Չինաստանի Դատոն քաղաքում մասնակցել է «Շանսի-Նաիրիտ» հայ-չինական համատեղ ձեռնարկության տնօրենների խորհրդի 6-րդ լիագումար նիստին և համատեղ ձեռնարկության բոլոր բաժնետերերի ժողովին:
Ինչպես հայտնում է Հայաստանի տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարարությունից, տնօրենների հերթական նիստի շրջանակներում քննարկվել է համատեղ ձեռնարկության գործունեության ընթացիկ վիճակը, խնդիրները և զարգացման հեռանկարները, ուղղությունները։
Քննարկվել է «Շանսի-Նաիրիտ» ՀՁ-ի կանոնադրության փոփոխության նախագիծը:
Նախարարը կարևորել է ընկերության հետ կապված խնդիրների արագ կարգավորման և ընկերության շահութաբերության ապահովման հարցը, բարձրացվել է նաև ձեռնարկությունում հայկական քվոտայով հաստիքների համալրման հարցը։

Гнел Саносян принял участие в пленарном заседании Совета директоров армяно-китайского совместного предприятия в Китае
Министр территориального управления и инфраструктур Армении Гнел Саносян принял участие в 6-м пленарном заседании Совета директоров армяно-китайского СП «Шанси-Наирит» и собрании всех акционеров СП в Датонге, Китай.
Как сообщили в Министерстве территориального управления и инфраструктур Армении, в рамках очередной встречи директоров были обсуждены текущее состояние деятельности совместного предприятия, проблемы и перспективы развития, направления.
Обсужден проект изменения устава СП «Шанси-Наирит».
Министр подчеркнул вопрос скорейшего решения проблем, связанных с компанией и обеспечения прибыльности компании, также был поднят вопрос о заполнении должностей с армянской квотой в компании.