Արցախից 11 բուժառու ուղեկցողների հետ միասին տեղափոխվել է Հայաստան
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Արցախից 11 բուժառու ուղեկցողների հետ միասին, Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի միջնորդությամբ և ուղեկցությամբ տեղափոխվել է Հայաստանի մասնագիտացված բժշկական կենտրոններ։ Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին հաղորդագրություն է տարածել Արցախի առողջապահության նախարարությունը։
«8 բուժառուներ, ովքեր ժամանակին պետական պատվերի շրջանակներում ուղեգրվել են ՀՀ բուժում ստանալու համար, ուղեկցողների հետ ԿԽՄԿ մեքենաներով վերադարձել են Արցախ։
«Արևիկ» բուժմիավորումում ստացիոնար բուժում է ստանում 41 երեխա, 5-ը գտնվում է նորածնային և վերակենդանացման բաժանմունքում:
«Հանրապետական բժշկական կենտրոն» ՓԲԸ-ում ստացիոնար բուժում է ստանում 99 հիվանդ, 6 բուժառու գտնվում է վերակենդանացման բաժանմունքում, որոնցից 3-ը ծայրահեղ ծանր վիճակում»,- նշված է հաղորդագրության մեջ։

ICRC accompanies 11 patients from Artsakh to Armenian medical centers
YEREVAN, 14JULY,ARMENPRESS․ 11 patients from Artsakh together with their companions were transferred to the specialized medical centers of Armenia with the mediation and escort of the International Committee of the Red Cross, ARMENPRESS reports, the Artsakh Ministry of Health said in a message.
"8 patients, who were once referred to Armenia for treatment within the framework of the state order, returned to Artsakh with their companions in ICRC vehicles.
41 children receive inpatient treatment in "Arevik" medical unit, 5 are in the neonatal and resuscitation department.
99 patients are receiving inpatient treatment at the "Republican Medical Center" CJSC, 6 patients are in the intensive care unit, 3 of them are in an extremely serious condition," the message states.