Արցախից 11 բուժառու ուղեկցողների հետ միասին տեղափոխվել է Հայաստան
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Արցախից 11 բուժառու ուղեկցողների հետ միասին, Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի միջնորդությամբ և ուղեկցությամբ տեղափոխվել է Հայաստանի մասնագիտացված բժշկական կենտրոններ։ Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին հաղորդագրություն է տարածել Արցախի առողջապահության նախարարությունը։
«8 բուժառուներ, ովքեր ժամանակին պետական պատվերի շրջանակներում ուղեգրվել են ՀՀ բուժում ստանալու համար, ուղեկցողների հետ ԿԽՄԿ մեքենաներով վերադարձել են Արցախ։
«Արևիկ» բուժմիավորումում ստացիոնար բուժում է ստանում 41 երեխա, 5-ը գտնվում է նորածնային և վերակենդանացման բաժանմունքում:
«Հանրապետական բժշկական կենտրոն» ՓԲԸ-ում ստացիոնար բուժում է ստանում 99 հիվանդ, 6 բուժառու գտնվում է վերակենդանացման բաժանմունքում, որոնցից 3-ը ծայրահեղ ծանր վիճակում»,- նշված է հաղորդագրության մեջ։

При посредничестве МККК из Арцаха в медцентры Армении перевезены 11 пациентов
11 пациентов вместе с сопровождающими их лицами при посредничестве и в сопровождении Международного Комитета Красного Креста были перевезены из Республики Арцах в специализированные медицинские центры Республики Армения.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе министерства здравоохранения Республики Арцах, вместе с сопровождающими их лицами на машинах МККК в Арцах вернулись 8 пациентов, направленных на лечение в Армению в рамках госзаказа.
В отделении неонатологии и реанимации МЦ «Аревик» находятся 41 ребенок, 5 из них находится в отделении неонатологии и интенсивной терапии.
6 пациентов находятся в реанимационном отделении ЗАО «Республиканский медицинский центр», 3 из них - в крайне тяжелом состоянии. Стационарное лечение в Республиканском медцентре получает 99 пациентов.