Հայաստանի ԶՈՒ ԳՇ պետի գլխավորած պատվիրակությունն աշխատանքային այցով մեկնել է Գերմանիա
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Եվրոպայում ԱՄՆ ցամաքային զորքերի հրամանատար, գեներալ Դերիլ Ուիլյամսի հրավերով ՀՀ ԶՈՒ ԳՇ պետ, պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ, գեներալ-մայոր Էդվարդ Ասրյանի գլխավորած պատվիրակությունն աշխատանքային այցով մեկնել է Գերմանիա՝ մասնակցելու Եվրոպական բանակների ամենամյա համաժողովին։
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է ՀՀ պաշտպանության նախարարության տարածած հաղորդագրությունից, համաժողովի առաջին օրը տեղի է ունեցել գեներալ-մայոր Էդվարդ Ասրյանի ոչ ֆորմալ հանդիպումն ԱՄՆ ցամաքային զորքերի շտաբի պետ, գեներալ Ջեյմս ՄքՔոնվիլի հետ։ Համաժողովի շրջանակներում նախատեսվում են ՀՀ ԶՈՒ ԳՇ պետի մի շարք այլ հանդիպումներ եվրոպացի գործընկերների հետ։
ԳՇ պետը նույն ձևաչափով հանդիպել է նաև Եվրոպայում ՑԶ հրետանու պետ, հայազգի գեներալ-մայոր Ստեֆան Մարանյանի հետ:

Armenian military's Chief of General Staff visits Germany for Annual Conference of European Armies
YEREVAN, JUNE 22, ARMENPRESS. The delegation led by the Chief of the General Staff of the Armed Forces of Armenia - First Deputy Minister of Defence, Major General Edward Asryan has visited Germany to attend the Annual Conference of European Armies at the invitation by the USAREURAF’s Commanding General, U.S. Army General Darryl Williams, the Ministry of Defense said on June 22.
On the first day of the Conference, Major General Edward Asryan had an informal meeting with the Chief of Staff of the U.S. Army, General James C. McConville. In the course of the Conference, a number of other meetings of the Chief of the General Staff of the Armenian Armed Forces with European partners are envisaged.
In the same format, the Chief of the General Staff met with the Commanding General of the Artillery Command, United States Army Europe and Africa (USAREURAF), Major General Stephen J. Maranian.