ՀՀ նախագահը Բեռլինում ներկա է գտնվել Հատուկ օլիմպիական խաղերի բացմանը, կարճ զրուցել ԳԴՀ կանցլերի և ՆԳ նախարարի հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը գերմանական կողմի հրավերով աշխատանքային այցով գտնվում է Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության մայրաքաղաք Բեռլինում:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Հայաստանի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմից, այցի շրջանակներում Հանրապետության նախագահը մասնակցել է Բեռլինում անցկացվող Հատուկ օլիմպիական խաղերի բացման հանդիսավոր արարողությանը:
Խաղերին մասնակցում են նաև Հայաստանը ներկայացնող մարզիկներ: Միջոցառման ընթացքում նախագահ Խաչատուրյանը ողջունել և կարճատև զրույց է ունեցել Գերմանիայի կանցլեր Օլաֆ Շոլցի և Գերմանիայի ներքին գործերի նախարար Նենսի Ֆեզերի հետ:
Նշվում է, որ աշխատանքային այցի ընթացքում Հանրապետության նախագահը հանդիպումներ կունենա Գերմանիայի նախագահի և բարձր ղեկավարության, ինչպես նաև հայկական համայնքի ներկայացուցիչների հետ:

Президент РА в Берлине присутствовал на открытии Специальных ОИ, кратко побеседовал с канцлером ФРГ и министром ВД
Президент Республики Армения Ваагн Хачатурян по приглашению немецкой стороны находится с рабочим визитом в столице Федеративной Республики Германии — Берлине.
Как сообщили Арменпресс в Управлении по связям с общественностью и СМИ аппарата президента Республики Армения, в рамках визита президент Республики присутствовал на церемонии открытия Специальных олимпийских игр, проходящих в Берлине.
В Играх также принимают участие спортсмены, представляющие Армению. В ходе мероприятия президент Хачатурян приветствовал и провел короткую беседу с канцлером Германии Олафом Шольцем и министром внутренних дел Германии Нэнси Фезер.
58046_b.jpg (1.20 MB)
Отмечается, что в ходе рабочего визита Хачатурян проведет встречи с президентом Германии и высшим руководством, а также с представителями армянской общины.