Ոստիկանության Դիլիջանի բաժնի քրեական հետախուզության բաժանմունքի պետը կալանավորվել է
ԵՐԵՎԱՆ, 3 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Անչափահասին ծեծի ենթարկած ոստիկանության Դիլիջանի բաժնի քրեական հետախուզության բաժանմունքի պետ Արսեն Ղայթմազյանըկալանավորվել է։ Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին հայտնեցին Գլխավոր դատախազության հանրային կապերի բաժնից։
Ավել վաղ դատախազի որոշմամբ՝ ոստիկանության Դիլիջանի բաժնի քրեական հետախուզության բաժանմունքի պետ Ա. Ղայթմազյանի նկատմամբ հարուցվել է հանրային քրեական հետապնդում՝ Քրեական օրենսգրքի 196-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 3-րդ կետով (անչափահասին ֆիզիկական ուժեղ ցավ կամ հոգեկան ուժեղ տառապանք պատճառելը), այն բանի համար, որ Ա. Ղայթմազյանը 2023 թվականի ապրիլի 10-ին` ժամը 23:30-ի սահմաններում, գտնվելով Տավուշի մարզի Դիլիջան քաղաքի «Հաղարծին» ռեստորանային և հյուրանոցային համալիրում, անհիմն վիճաբանության մեջ է մտել ռեստորանի աշխատակից` անչափահաս Ա.Ա.-ի հետ, ձեռքի ափերով բազմաթիվ հարվածներ է հասցրել Ա.Ա.-ի գլխի և մարմնի տարբեր մասերին` անչափահասին պատճառելով ուժեղ ֆիզիկական ցավ:

Арестован начальник отдела уголовного розыска полиции Дилижана
Начальник отдела уголовного розыска Дилижанского отдела полиции Армении Арсен Гайтмазян задержан за избиение несовершеннолетнего.
Как передает Арменпресс, об этом сообщили в отделе по связям с общественностью Генеральной прокуратуры.
Ранее по решению прокурора начальник отдела уголовного розыска Дилижанского отдела полиции в отношении А. Гайтмазяна возбуждено общественное уголовное преследование по п. 3 ч. 2 ст. 196 УК РА (причинение несовершеннолетнему сильной физической боли или сильных психических страданий) за то, что А.Гайтмазян 10 апреля 2023 года, около 23:30, находясь в ресторанно-гостиничном комплексе «Агарцин» города Дилижан Тавушской области, вступил в безосновательную ссору с сотрудником ресторана несовершеннолетним А. А., нанес множество ударов ладонями А.А. по голове и различным частям тела, вызывая у несовершеннолетнего сильную физическую боль.