Վաշինգտոնում հունիսի 12-ին տեղի կունենա Հայաստանի և Ադրբեջանի արտգործնախարարների հանդիպումը
ԵՐԵՎԱՆ, 1 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Ամերիկայի Միացյալ Նահագների մայրաքաղաք Վաշինգտոնում հունիսի 12-ին տեղի կունենա Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանի և Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարար Ջեյհուն Բայրամովի հանդիպումը։ Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, Քիշնևում հայ համայնքի հետ հանդիպման ժամանակ այս մասին ասաց վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
«Տեղեկացնեմ, որ հունիսի 12-ին տեղի կունենա Հայաստանի և Ադրբեջանի արտգործնախարարների ֆորմատով հանդիպում Միացյալ Նահագներում՝ Վաշինգտոնում», - ասաց վարչապետը։

Armenian, Azerbaijani FMs to meet in Washington on June 12
YEREVAN, JUNE 1, ARMENPRESS. On June 12, the meeting of the Minister of Foreign Affairs of Armenia Ararat Mirzoyan and the Minister of Foreign Affairs of Azerbaijan Jeyhun Bayramov will take place in Washington, USA, ARMENPRESS reports, Prime Minister Nikol Pashinyan said during the meeting with the Armenian community in Chișinău.
"I would like to inform you that on June 12, a meeting in the format of the foreign ministers of Armenia and Azerbaijan will take place in the United States, in Washington," said the Prime Minister.