Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձներ է հղել Հորդանանի թագավորին և վարչապետին
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձներ է հղել Հորդանանի Հաշիմյան Թագավորության թագավոր Աբդալլահ Երկրորդ Բին Ալ-Հուսեյն Ալ-Հաշիմիին և վարչապետ, պաշտպանության նախարար Բիշեր Ալ-Խասաունեին՝ Անկախության տոնի առթիվ:
Հորդանանի թագավորին ուղղված շնորհավորական ուղերձում նշված է.
«Ձերդ արքայական մեծություն,
Հորդանանի Հաշիմյան Թագավորության ազգային տոնի՝ Անկախության օրվա կապակցությամբ, Ձեզ եմ հղում իմ ջերմագին շնորհավորանքներն ու անկեղծ բարեմաղթանքները:
Հայաստանը բարձր է գնահատում Հորդանանի հետ ունեցած ավանդաբար բարեկամական հարաբերությունները և մեծապես հետաքրքրված է առավել ընդլայնելու հայ-հորդանանյան փոխշահավետ համագործակցությունը ինչպես երկկողմ, այնպես էլ բազմակողմ հարթակներում՝ ի բարօրություն երկու ժողովուրդների:
Ջերմությամբ եմ հիշում Ձեր պատմական այցը Հայաստան և Ձեզ հետ ունեցած հանդիպումը, որի ընթացքում մի շարք կարևոր պայմանավորվածություններ ձեռք բերվեցին:
Օգտվելով առիթից՝ մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և նորանոր հաջողություններ, իսկ Հորդանանի Հաշիմյան թագավորության բարեկամ ժողովրդին՝ խաղաղություն և մշտական առաջընթաց»:
Հորդանանի վարչապետին ուղղված ուղերձում ասված է.
Ձեզ եմ հղում անկեղծ շնորհավորանքներս և լավագույն բարեմաղթանքներս՝ Հորդանանի Հաշիմյան Թագավորության Անկախության տոնի առթիվ:
Հայ և հորդանանցի ժողովուրդների դարավոր բարեկամական կապերն ամուր հիմքեր են ստեղծում հայ-հորդանանյան հարաբերությունները զարգացնելու և որակական նոր մակարդակ տեղափոխելու գործում: Վստահ եմ, որ համատեղ ջանքերով կկարողանանք առավել ընդլայնել մեր փոխշահավետ համագործակցությունը՝ ի շահ երկու ժողովուրդների:
Օգտվելով առիթից՝ մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և հաջողություն, իսկ Հորդանանի Հաշիմյան Թագավորության բարեկամ ժողովրդին՝ շարունակական զարգացում և ամենայն բարիք»:

Pashinyan congratulates King of Jordan, PM on Independence Day
YEREVAN, MAY 25, ARMENPRESS. Prime Minister Nikol Pashinyan has sent congratulatory messages to King Abdullah II Bin Al-Hussein Al-Hashimi of the Hashemite Kingdom of Jordan and Prime Minister, Minister of Defense Bisher Al-Khasawneh on the occasion of Independence Day.
The congratulatory message addressed to the King of Jordan states:
"Your Royal Highness,
On the occasion of the national holiday of the Hashemite Kingdom of Jordan, the Independence Day, I convey to you my sincere congratulations and best wishes.
Armenia highly values the traditionally friendly relations with Jordan and is highly interested in further expanding the mutually beneficial Armenian-Jordanian cooperation on both bilateral and multilateral platforms for the benefit of both peoples.
I warmly recall your historic visit to Armenia and the meeting with you, during which a number of important agreements were reached.
Taking this opportunity, I wish you good health and new success, and peace and permanent progress to the friendly people of the Hashemite Kingdom of Jordan."
The message addressed to the Prime Minister of Jordan reads as follows,
I convey to you my sincere congratulations and best wishes on the occasion of the Independence Day of the Hashemite Kingdom of Jordan.
The centuries-old friendly ties between the Armenian and Jordanian peoples create a solid foundation for developing Armenian-Jordanian relations and moving them to a new qualitative level. I am confident that with joint efforts we will be able to further expand our mutually beneficial cooperation for the benefit of both peoples.
Taking this opportunity, I wish you good health and success, and continued development and all the best to the friendly people of the Hashemite Kingdom of Jordan."