Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Ֆրանսահայերի խորհրդի նախագահին
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ապրիլի 27-ին ընդունել է Ֆրանսահայերի խորհրդի նախագահ, Գրանթ Թորնթոն Հայաստան ընկերության պատվավոր նախագահ Դանիել Քյուրքջյանին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է Կառավարության տարածած հաղորդագրությունից, վարչապետը ողջունել է Ֆրանսահայերի խորհրդի գործունեությունը՝ Հայաստան-Սփյուռք կապերի ամրապնդման, գործընկերության խթանման, ինչպես նաև ֆրանսահայ համայնքի ներուժի զարգացման համատեքստում:
Ֆրանսահայերի խորհրդի նախագահը շնորհակալություն է հայտնել վարչապետ Փաշինյանին բարձր գնահատականի համար և անդրադարձել կառույցի կողմից իրականացվող ծրագրերին: Նա նշել է, որ Ֆրանսահայերի խորհուրդը պատրաստ է սատար լինել Հայաստանի Հանրապետության կառավարությանը և ներգրավվել Հայաստանի զարգացման, համազգային օրակարգի կյանքի կոչման, ժողովրդավարական բարեփոխումների իրականացման գործում:
Զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել համագործակցության հարցերի շուրջ: Այս առումով ՀՀ վարչապետը կարևորել է Սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատարի գրասենյակի հետ ակտիվ աշխատանքը:

Никол Пашинян принял председателя Совета армян Франции
27 апреля Премьер-министр Республики Армения Никол Пашинян принял председателя Совета армян Франции, почетного председателя компании "Грант Торнтон Армения" Даниэля Киркджяна.
Как стало известно «Арменпресс» из послания правительства, премьер-министр приветствовал деятельность Совета французских армян в контексте укрепления связей Армения-Диаспора, развития партнерства, а также развития потенциала французско-армянской общины.
Председатель Совета армян Франции поблагодарил премьер-министра Пашиняна за высокую оценку и коснулся программ, реализуемых организацией. Он отметил, что Совет французских армян готов поддержать правительство Республики Армения и участвовать в развитии Армении, реализации национальной повестки дня, осуществлении демократических реформ.
Собеседники обменялись мнениями по вопросам сотрудничества. В этой связи премьер-министр РА подчеркнул активную работу с аппаратом главного уполномоченного по делам диаспоры.