Հայաստան է ժամանել ԱՄՆ առևտրի դեպարտամենտի գլոբալ շուկաների հարցերով փոխքարտուղարը
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստան է ժամանել ԱՄՆ առևտրի դեպարտամենտի գլոբալ շուկաների հարցերով փոխքարտուղար Արուն Վենկատարամանը: Այս մասին «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է Հայաստանի Հանրապետությունում Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների դեսպանության տարածած հաղորդագրությունից:
«Ապրիլի 6-ից 8-ը նախատեսվող այցի շրջանակում ԱՄՆ առևտրի փոխքարտուղար Վենկատարամանը հանդիպում կունենա վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ և բացման խոսքով հանդես կգա Հայ-ամերիկյան ռազմավարական երկխոսության նիստին՝ ընդգծելու Միացյալ Նահանգների շահագրգռվածությունը մեր երկու երկրների միջև կոմերցիոն կապերի խորացման և տարբեր ոլորտներում, այդ թվում՝ էներգետիկ ոլորտում, կոմերցիոն փոխգործակցության խթանման հարցում»,- նշված է հաղորդագրության մեջ:

В Армению прибыл заместитель секретаря по глобальным рынкам Департамента торговли США
В Армению прибыл заместитель секретаря по глобальным рынкам Департамента торговли США Арун Венкатараман. «Арменпресс» передает об этом, со ссылкой на сообщение посольства Соединенных Штатов Америки в Республике Армения.
«Заместитель секретаря Департамента торговли США Венкатараман в рамках запланированного визита, с 6 по 8 апреля, встретится с премьер-министром Николом Пашиняном. Он выступит со вступительным словом на заседании Армяно-американского стратегического диалога, подчеркнув заинтересованность США в углублении коммерческих связей между нашими странами в различных сферах, в том числе в сфере энергетики и в продвижении коммерческого сотрудничества», - говорится в сообщении посольства.