Հայաստան է ժամանել ԱՄՆ առևտրի դեպարտամենտի գլոբալ շուկաների հարցերով փոխքարտուղարը
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստան է ժամանել ԱՄՆ առևտրի դեպարտամենտի գլոբալ շուկաների հարցերով փոխքարտուղար Արուն Վենկատարամանը: Այս մասին «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է Հայաստանի Հանրապետությունում Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների դեսպանության տարածած հաղորդագրությունից:
«Ապրիլի 6-ից 8-ը նախատեսվող այցի շրջանակում ԱՄՆ առևտրի փոխքարտուղար Վենկատարամանը հանդիպում կունենա վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ և բացման խոսքով հանդես կգա Հայ-ամերիկյան ռազմավարական երկխոսության նիստին՝ ընդգծելու Միացյալ Նահանգների շահագրգռվածությունը մեր երկու երկրների միջև կոմերցիոն կապերի խորացման և տարբեր ոլորտներում, այդ թվում՝ էներգետիկ ոլորտում, կոմերցիոն փոխգործակցության խթանման հարցում»,- նշված է հաղորդագրության մեջ:

U.S. Department of Commerce Assistant Secretary for Global Markets arrives in Armenia
YEREVAN, APRIL 7, ARMENPRESS. U.S. Department of Commerce Assistant Secretary for Global Markets Arun Venkataraman has arrived in Armenia, the US Embassy reported.
Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan will hold a meeting with Assistant Secretary Venkataraman, according to the embassy.
“During his April 6-8 visit, Assistant Secretary Venkataraman will meet with Prime Minister Nikol Pashinyan and give opening remarks at the U.S.-Armenia Strategic Dialogue, during which he will underscore the United States’ interest in deepening commercial ties and promoting commercial partnerships between both countries, particularly in the energy sector,” the US embassy said in a statement.