Հենրիխ Մխիթարյանը մերժել է Ալեքսանդր Պետրակովի՝ իր հետ կապվելու բոլոր փորձերը
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային թիմի նորանշանակ գլխավոր մարզիչ Ալեքսանդր Պետրակովը մի քանի անգամ փորձ է կատարել կապվել Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային թիմի նախկին ավագ Հենրիխ Մխիթարյանի հետ, սակայն հայ կիսապաշտպանը ցանկություն չի հայտնել կապի դուրս գալ:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` այս մասին լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ Ալեքսանդր Պետրակովը:
«Առաջին իսկ օրվանից, ինչ եկել եմ Հայաստան, փորձել եմ կապվել Հենրիխ Մխիթարյանի հետ: Խնդրել եմ ֆուտբոլի ֆեդերացիային, բոլորին, որ ինձ օգնեն կապվել նրա հետ և անձամբ խոսել: Նույնիսկ փորձել եմ կապվել նրա հետ Դոնեցկի «Շախտյոր»-ի նախկին ծանոթների միջոցով: Բայց նա մերժեց` ասելով, որ որոշում ունի կայացրած և չի փոխելու այն»,-ասաց մասնագետը:
Ուկրաինացին շեշտեց, որ փորձել է կապի դուրս գալ Մխիթարյանի հետ Ռոման Բերեզովսկու միջոցով, բայց նա կրկին չի ցանկացել խոսել: Պետրակովը ցանկություն է հայտնել նաև մեկնել Միլան, բայց Մխիթարյանը մերժել է անձնական հանդիպումը ևս:

YEREVAN, MARCH 17, ARMENPRESS. The head coach of the Armenian national football team Alexander Petrakov revealed that he’s numerously attempted to contact Henrikh Mkhitaryan but the Inter Milan star refused to take part in any discussion.
“From the very first day that I’ve come to Armenia I tried to contact Henrikh Mkhitaryan. I asked the football federation, everyone, to help me contact him and speak to him personally. I even tried to contact him through former colleagues at Shakhtar Donetsk. But he turned down, saying that he’s made a decision and won’t change it,” Petrakov said at a press conference on Friday.
He added that he tried to contact the former Armenia captain through retired goalkeeper and coach Roman Berezovsky, but he again refused to talk. Petrakov said he even offered to fly to Milan to meet personally, but Mkhitaryan again refused.