Հենրիխ Մխիթարյանը մերժել է Ալեքսանդր Պետրակովի՝ իր հետ կապվելու բոլոր փորձերը
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային թիմի նորանշանակ գլխավոր մարզիչ Ալեքսանդր Պետրակովը մի քանի անգամ փորձ է կատարել կապվել Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային թիմի նախկին ավագ Հենրիխ Մխիթարյանի հետ, սակայն հայ կիսապաշտպանը ցանկություն չի հայտնել կապի դուրս գալ:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` այս մասին լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ Ալեքսանդր Պետրակովը:
«Առաջին իսկ օրվանից, ինչ եկել եմ Հայաստան, փորձել եմ կապվել Հենրիխ Մխիթարյանի հետ: Խնդրել եմ ֆուտբոլի ֆեդերացիային, բոլորին, որ ինձ օգնեն կապվել նրա հետ և անձամբ խոսել: Նույնիսկ փորձել եմ կապվել նրա հետ Դոնեցկի «Շախտյոր»-ի նախկին ծանոթների միջոցով: Բայց նա մերժեց` ասելով, որ որոշում ունի կայացրած և չի փոխելու այն»,-ասաց մասնագետը:
Ուկրաինացին շեշտեց, որ փորձել է կապի դուրս գալ Մխիթարյանի հետ Ռոման Բերեզովսկու միջոցով, բայց նա կրկին չի ցանկացել խոսել: Պետրակովը ցանկություն է հայտնել նաև մեկնել Միլան, բայց Մխիթարյանը մերժել է անձնական հանդիպումը ևս:

Генрих Мхитарян отказался от общения с новым главным тренером сборной Армении по футболу
Новый главный тренер сборной Армении по футболу Александр Петраков предпринял несколько попыток связаться с бывшим капитаном сборной Армении по футболу Генрихом Мхитаряном, но армянский полузащитник не захотел с ним общаться.
Как сообщает «Арменпресс», об этом на встрече с журналистами сказал Александр Петраков.
«С первого же дня, когда я приехал в Армению, я пытался связаться с Генрихом Мхитаряном. Я попросил Федерацию футбола, всех, помочь мне связаться с ним и поговорить с ним лично. Я даже пытался связаться с ним через бывших знакомых из донецкого «Шахтера». Но он отказался, сказав, что принял решение и менять его не будет», - сказал специалист.
Александр Петраков подчеркнул, что пытался выйти на связь с Мхитаряном и через Романа Березовского, но он отказался от разговора. Петраков даже изъявил желание поехать в Милан, но Мхитарян отказался и от личной встречи.