Ֆրանսիացի պատգամավորը դատապարտում է Արցախում Ադրբեջանի իրականացրած դիվերսիան
ԵՐԵՎԱՆ, 8 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Ֆրանսիացի պատգամավոր Անն Լորանս Փեթելը «Թվիթեր»-ի իր միկրոբլոգում անդրադարձել է Արցախում Ադրբեջանի իրականացրած դիվերսիային, որի հետևանքով Արցախի ոստիկանության երեք ծառայող զոհվել է, ևս մեկը՝ վիրավորվել:
«Ես դատապարտում եմ անթույլատրելի դարանակալումը, որը Լեռնային Ղարաբաղում 3 ոստիկանի կյանք խլեց։ Ադրբեջանը պետք է հարգի Արդարադատության միջազգային դատարանի որոշումը և Լաչինի միջանցքում ազատ տեղաշարժ ապահովի։ Դեպքի վայր պետք է միջազգային քննչական խումբ ուղարկվի »,- «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ գրել է Փեթելը։
Մարտի 5-ին Ադրբեջանի զինված ուժերի դիվերսիոն խմբերն Արցախում կրակ են բացել հերթափոխի մեկնող ոստիկանության ավտոմեքենայի վրա, ինչի հետևանքով Արցախի ոստիկանության երեք ծառայող զոհվել է, ևս մեկը՝ վիրավորվել:

Французский депутат осудила диверсию Азербайджана в Арцахе
Французский депутат Энн-Лоуренс Петель коснулась осуществленной Азербайджаном в Арцахе диверсии, в результате которой трое сотрудников полиции Арцаха были убиты, еще один был ранен.
«Я осуждаю недопустимую засаду, унесшую жизни 3 сотрудников полиции в Нагорном Карабахе. Азербайджан должен уважать решение Международного суда и обеспечить свободное передвижение по Лачинскому коридору. На место должна быть направлена ​​международная следственная группа», - как сообщает Арменпресс, отметила Петель.
5 марта диверсионная группа вооруженных сил Азербайджана в Арцахе открыла огонь по выезжающей на дежурство полицейской машине, в результате чего трое арцахских полицейских были убиты, еще один ранен.