Ֆրանսիացի պատգամավորը դատապարտում է Արցախում Ադրբեջանի իրականացրած դիվերսիան
ԵՐԵՎԱՆ, 8 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Ֆրանսիացի պատգամավոր Անն Լորանս Փեթելը «Թվիթեր»-ի իր միկրոբլոգում անդրադարձել է Արցախում Ադրբեջանի իրականացրած դիվերսիային, որի հետևանքով Արցախի ոստիկանության երեք ծառայող զոհվել է, ևս մեկը՝ վիրավորվել:
«Ես դատապարտում եմ անթույլատրելի դարանակալումը, որը Լեռնային Ղարաբաղում 3 ոստիկանի կյանք խլեց։ Ադրբեջանը պետք է հարգի Արդարադատության միջազգային դատարանի որոշումը և Լաչինի միջանցքում ազատ տեղաշարժ ապահովի։ Դեպքի վայր պետք է միջազգային քննչական խումբ ուղարկվի »,- «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ գրել է Փեթելը։
Մարտի 5-ին Ադրբեջանի զինված ուժերի դիվերսիոն խմբերն Արցախում կրակ են բացել հերթափոխի մեկնող ոստիկանության ավտոմեքենայի վրա, ինչի հետևանքով Արցախի ոստիկանության երեք ծառայող զոհվել է, ևս մեկը՝ վիրավորվել:

French MP condemns the sabotage attack carried out by Azerbaijan in Artsakh
YEREVAN, MARCH 8, ARMENPRESS. French MP Anne-Laurence Petel referred in her Twitter microblog to the sabotage carried out by Azerbaijan in Artsakh, as a result of which three officers of the Artsakh police were killed and another one was injured.
"I condemn the impermissible ambush that took the lives of 3 policemen in Nagorno-Karabakh. Azerbaijan should respect the decision of the International Court of Justice and ensure free movement in the Lachin Corridor. An international investigative team should be sent to the scene," ARMENPRESS reports, Petel wrote.
On March 5, a sabotage group of the Azerbaijani armed forces in Artsakh opened fire on a police car, as a result of which three Artsakh police officers were killed and another one was injured.