Սերգեյ Լավրովն աշխատանքային այցով Ադրբեջանում է
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ռուսաստանի Դաշնության արտաքին գործերի նախարար Սերգեյ Լավրովը փետրվարի 27-ին աշխատանքային այցով ժամանել է Ադրբեջան: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին հայտնում է «ՏԱՍՍ»-ի թղթակիցը:
Ըստ նախատեսվածի՝ Բաքվում Լավրովին կընդունի Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը: Լավրովը բանակցություններ է վարելու իր ադրբեջանցի գործընկեր Ջեյհուն Բայրամովի հետ։
Նախարարի այցը համընկնում է 2022-ի փետրվարի 22-ին ստորագրված դաշնակցային համագործակցության մասին երկկողմ հռչակագրի առաջին տարեդարձի հետ։
Հանրապետության ղեկավարության հետ հանդիպումների ընթացքում քննարկվելու են երկկողմ հարցերի ողջ շրջանակը, արդիական տարածաշրջանային և միջազգային խնդիրները, ինչպես նաև հատուկ ուշադրություն է դարձվելու Ռուսաստանի, Ադրբեջանի և Հայաստանի ղեկավարների միջև եռակողմ պայմանավորվածությունների իրականացմանը:

Russian FM arrives in Azerbaijan on a working visit
YEREVAN, FEBRUARY 27, ARMENPRESS. The Minister of Foreign Affairs of the Russian Federation, Sergey Lavrov, arrived in Azerbaijan on a working visit on February 27, ARMENPRESS reports, "TASS" informed.
As scheduled, the president of Azerbaijan, Ilham Aliyev, will receive Lavrov in Baku. Lavrov will hold talks with his Azerbaijani counterpart Jeyhun Bayramov.
The minister's visit coincides with the first anniversary of the bilateral declaration on allied cooperation signed on February 22, 2022.
During the meetings with the leadership of Azerbaijan, the whole range of bilateral issues, current regional and international issues will be discussed, as well as special attention will be paid to the implementation of trilateral agreements between the leaders of Russia, Azerbaijan and Armenia.