Ռուբեն Ռուբինյանն ԱՄՆ դեսպանի հետ հանդիպմանը բարձրաձայնել է Ադրբեջանի ագրեսիվ ու ռազմատենչ քաղաքականությունը զսպելու հրամայականի մասին
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի հանրապետության ազգային ժողովի նախագահի տեղակալ Ռուբեն Ռուբինյանը փետրվարի 27-ին ընդունել է Հայաստանում ԱՄՆ նորանշանակ արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Քրիստինա Քվինին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է ԱԺ-ի տարածած հաղորդագրությունից, շնորհավորելով պաշտոնը ստանձնելու կապակցությամբ` Ռուբեն Ռուբինյանը համոզմունք է հայտնել, որ Քրիստինա Քվինին իր գործունեությամբ կնպաստի հայ-ամերիկյան համագործակցության խորացմանը:
Հանդիպմանը քննարկվել են երկկողմ գործընկերային եւ բարեկամական հարաբերություններին վերաբերող հարցեր: Նշվել է, որ հայ-ամերիկյան հարաբերություններում կարեւոր տեղ է զբաղեցնում միջխորհրդարանական համագործակցության ձեւաչափը:
Ներկայացնելով իրավիճակը տարածաշրջանում` Ռուբեն Ռուբինյանը բարձրաձայնել է Ադրբեջանի կողմից Լաչինի միջանցքի ապօրինի արգելափակումն անհապաղ դադարեցնելու եւ Ադրբեջանի ագրեսիվ ու ռազմատենչ քաղաքականությունը զսպելու հրամայականի մասին:
Դեսպանն արժեւորել է հայ-ամերիկյան համագործակցության խորացումը, տարածաշրջանում խաղաղության հաստատումը:

Вице-спикер НС на встрече с послом США подчеркнул необходимость обуздания агрессивной и воинственной политики Баку
Вице-спикер Национального Собрания Армении Рубен Рубинян 27 февраля принял новоназначенного Чрезвычайного и Полномочного посла США в Армении Кристину Куинн.
Как сообщили Арменпресс в Управлении по связям с общественностью и коммуникации аппарата НС Армении, поздравив со вступлением в должность, Р.Рубинян выразил уверенность, что Кристина Куинн своей деятельностью будет способствовать углублению армяно-американского сотрудничества.
На встрече обсуждены вопросы двустороннего партнерства и дружественных связей. Отмечено, что формат межпарламентского сотрудничества занимает важное место в армяно-американских отношениях.
Представляя ситуацию в регионе, Р.Рубинян коснулся необходимости немедленно прекратить незаконное блокирование Азербайджаном Лачинского коридора, обуздать агрессивную и воинственную политику Азербайджана.