ԵՐԵՎԱՆ, 14 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը փետրվարի 14-ին ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Հնդկաստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Կիշան Դան Դևալին, ով ավարտում է դիվանագիտական առաքելությունը Հայաստանում:
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է Կառավարության տարածած հաղորդագրությունից, վարչապետը կարևորել է դեսպան Դևալի կողմից հայ-հնդկական բարեկամական հարաբերությունների սերտացման ուղղությամբ կատարված աշխատանքը և հաջողություններ մաղթել հետագա գործունեության մեջ:
Արդյունավետ գնահատելով տնտեսության, տեխնոլոգիաների, կրթության և փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող մյուս ոլորտներում գործակցությունը՝ Նիկոլ Փաշինյանը նշել է, որ Հայաստանը հետաքրքրված է Հնդկաստանի հետ հարաբերություններում առկա ներուժի շարունակական իրացմամբ: Վարչապետը նաև ջերմությամբ հիշատակել է 2019թ. Նյու Յորքում Հնդկաստանի վարչապետ Նարենդրա Մոդիի հետ ունեցած հանդիպումը:
Հնդկաստանի դեսպանը բարձր գնահատականի համար երախտագիտություն է հայտնել Հայաստանի վարչապետին և նշել, որ պաշտոնավարման ընթացքում ներդրել է առավելագույն ջանքերը երկու երկրների միջև համագործակցությունն առավել խորացնելու ուղղությամբ:
Զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել հայ-հնդկական հարաբերությունների զարգացման դինամիկայի և երկկողմ օրակարգի շուրջ:

Армения заинтересована в реализации имеющегося потенциала в отношениях с Индией: Никол Пашинян на встрече с послом Индии
ЕРЕВАН, 14 ФЕВРАЛЯ, АРМЕНПРЕСС. Премьер-министр Никол Пашинян 14 февраля принял Чрезвычайного и Полномочного Посла Республики Индия в Республике Армения Кишана Дан Девала, завершающего свою дипломатическую миссию в Армении.
Как стало известно «Арменпресс» из послания правительства, премьер-министр подчеркнул работу, проделанную послом Девалем в направлении сближения армяно-индийских дружеских отношений, и пожелал ему успехов в дальнейшей деятельности.
Эффективно оценивая сотрудничество в сфере экономики, технологий, образования и других областях, представляющих взаимный интерес, Никол Пашинян отметил, что Армения заинтересована в постоянной реализации имеющегося потенциала в отношениях с Индией. Премьер-министр также с теплотой упомянул встречу с премьер-министром Индии Нарендрой Моди в Нью-Йорке в 2019 году.
Посол Индии выразил благодарность премьер-министру Армении за высокую оценку и отметил, что за время своего пребывания в должности он приложил максимум усилий для дальнейшего углубления сотрудничества между двумя странами.
Собеседники обменялись мнениями о динамике развития армяно-индийских отношений и двусторонней повестке дня.