Արայիկ Հարությունյանի գլխավորությամբ տեղի է ունեցել Համահայկական ամառային ութերորդ խաղերի կազմակերպման և անցկացման կազմկոմիտեի նիստը
ԵՐԵՎԱՆ, 10 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վարչապետի աշխատակազմի ղեկավար, Համահայկական ամառային ութերորդ խաղերի կազմակերպման և անցկացման կազմկոմիտեի նախագահ Արայիկ Հարությունյանի գլխավորությամբ տեղի է ունեցել կոմիտեի ընդլայնված կազմով առաջին նիստը:
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է Կառավարության տարածած հաղորդագրությունից, քննարկվել են Համահայկական ամառային ութերորդ խաղերի կազմակերպչական աշխատանքների հետ կապված հարցեր:
Արայիկ Հարությունյանը նշել է, որ առաջին նիստն ընդլայնված կազմով անցկացնելը կարևոր է բոլոր հնարավոր հարցերին և խնդիրներին անդրադառնալու, դրանք ժամանակին լուծելու, կազմակերպչական աշխատանքներն արդյունավետ իրականացնելու և արդյունքում՝ Համահայկական խաղերը պատշաճ մակարդակով անցկացնելու առումով:
Նիստի սկզբում Համահայկական խաղերի համաշխարհային կոմիտեի նախագահ Իշխան Զաքարյանը ներկայացրել է խաղերի անցկացման ժամանակացույցն ու առաջիկա ծրագրերը:
Արայիկ Հարությունյանը կարևորել է գերատեսչությունների միջև փոխկապակցված աշխատանքը և այդ առումով ընդգծել յուրաքանչյուր կառույցի կողմից սահմանված ժամանակացույցի համաձայն աշխատանքների իրականացման անհրաժեշտությունը:
Համահայկական ամառային ութերորդ խաղերը նախատեսվում են ս.թ. օգոստոսին: Բացման արարողությունը տեղի կունենա Գյումրիում, փակման արարողությունը՝ Երևանում: 17 մարզաձևերի համար խաղարկվելու է 107 հավաքածու մեդալ:

Под руководством главы Аппарата премьер-министра РА состоялось заседание Оргкомитета VIII Всеармянских летних игр
Руководитель Аппарата премьер-министра РА, председатель Организационного комитета VIII Всеармянских летних игр Араик Арутюнян провел первое заседание комитета в расширенном составе.
Как передает “Арменпресс”, со ссылкой на сообщение правительства, были обсуждены вопросы, связанные с организацией работ VIII Всеармянских летних игр.
Араик Арутюнян отметил, что проведение первого заседания в расширенном составе важно с точки зрения обсуждения всех возможных вопросов и проблем, их своевременного решения, эффективного проведения организационной работы и, как следствие, проведения Всеармянских игр на должном уровне.
Председатель Всемирного комитета Панармянских игр Ишхан Закарян представил график проведения игр и предстоящие работы.
Араик Арутюнян подчеркнул необходимость обеспечения взаимосвязанности работ между ведомствами и выполнения работ в соответствии с графиком, установленным для каждой структуры.
VIII Всеармянские летние игры пройдут в августе 2023 г. Церемония открытия состоится в Гюмри, церемония закрытия - в Ереване. Будет разыграно 107 комплектов медалей по 17 видам спорта.