Արցախում ներքաղաքական ճգնաժամ չկա. Արայիկ Հարությունյան
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 16 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը հունվարի 16-ին Ազգային ժողովում հանդիպել է պատգամավորների հետ: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Երկրի ղեկավարը խոսել է ավելի քան մեկ ամիս տևող շրջափակման հետևանքների, ներքին և արտաքին մարտահրավերներին դիմագրավելուն ուղղված ձեռնարկվող քայլերի մասին: Նախագահ Հարությունյանի խոսքով՝ այս համատեքստում շատ կարևոր է ներքին միասնականության պահպանումը՝ այդ գործում ընդգծելով խորհրդարանական ուժերի կողմից այս օրերին իրականացվող միահամուռ աշխատանքը:
Անդրադառնալով վերջին օրերին մամուլում և սոցիալական ցանցերում Արցախի ներքաղաքական կյանքի վերաբերյալ բուռն քննարկումներին՝ նախագահ Հարությունյանը նշել է, որ զերծ կմնա եղած շահարկումները մեկնաբանելուց, ընդամենը կարող է հստակ ասել, որ Արցախում ներքաղաքական ճգնաժամ չկա ու չի կարելի նման բան թույլ տալ, քանի որ կա հստակ գիտակցում, որ մեր հիմնական օրակարգը ծագած հրատապ խնդիրները հաղթահարելն է ու Արցախն այս իրավիճակից դուրս բերելը: Այդ համատեքստում նա շեշտադրել է, որ միայն շրջափակման հարուցած ճգնաժամի հաղթահարումից հետո հնարավոր կլինի անդրադառնալ ներքաղաքական հիմնախնդիրների համակարգային լուծման հարցերին:

В Арцахе нет внутриполитического кризиса: президент Республики Арцах Араик Арутюнян
16 января президент Республики Арцах Араик Арутюнян встретился с депутатами Национального собрания. «Арменпресс» сообщили об этом в Главном информационном управлении Аппарата президента.
Глава страны говорил о последствиях продолжающейся более месяца блокады, шагах, предпринятых для решения внутренних и внешних вызовов. По словам президента Арутюняна, в в эти дни очень важно сохранить внутреннее единство, подчеркнув совместную работу парламентских сил.
Касаясь бурных обсуждений в прессе и в социальных сетях о внутриполитической жизни Арцаха в последние дни, президент Арутюнян сказал, что он воздержится от комментариев существующих спекуляций, он может лишь с определенностью сказать, что в Арцахе нет внутриполитического кризиса. Такого допустить нельзя, потому что есть четкое осознание того, что наша главная повестка состоит в том, чтобы преодолеть возникшие неотложные проблемы и вывести Арцах из этой ситуации. Он подчеркнул, что только после преодоления кризиса, вызванного блокадой, можно будет заняться вопросами системного решения внутриполитических проблем.